Menu

Brother ScanNCut CM900

Cechy produktu

  • Producent Brother 

Opis

Scan N' Cut tworzony został do wycinania nieprzystępnych elementów z folii, filcu, dzianin jak ortalion, dżins, skaj, wszelkie materiały odzieżowe w różnorodnych kolorach i wzorach i do cięcia papieru, tworzenia eleganckich kart, zaproszeń, szablonów scrapbookingu. Jest to nadzwyczajne urządzenie do nieznacznej produkcji i usług reklamowych, istotnie polecane dla firm zajmujących się zdobieniem odzieży, przy pracy z folią i dzianinami.

CM900 to ploter płaski (media do cięcia nie muszą być nawinięte na rolkę, co pokaźnie powiększa zakres zastosowań o materiały niemożliwe do cięcia na zwykłych cutterach). Ploter jest wyekwipowany w wysokiej rozdzielczości skaner optyczny, co genialnie ułatwia pozycjonowanie linii cięcia. Wartość urządzenia jest widocznie niższa niżeli innych ploterów.

Ploter czyta pliki hafciarkskie phc i pes. Wystarczy zaprojektować w programie PE-DESIGN aplikację. Ploter wytnie zarys a hafciarka go samoczynnie przyszyje!

Na ploter obowiązuje 2 lata gwarancji dla osób fizycznych lub 1 rok gwarancji dla firm.


właściwości:

- zastosowany skaner 300 DPI
- zastosowane wzory 1102 (w tym 140 do quiltingu)
- zastosowane 15 czcionek
- barwny dotykowy wyświetlacz LED 4,85'
- Współpracuje z darmowym oprogramowaniem canvasworkspace.brother.com
- Oprogramowanie konwertuje grafikę wektorową albo rastrową na format do plotera do wycinania albo rysowania
- Czyta pliki zapisane w formacie SVG, a także PES
- Skanuje rysunki oraz wydrukowane kształty
- Wycina zeskanowane obrazy po obrysie
- Zapisuje zeskanowany wzór jako szablon do wycinania
- Wycina kształty z tkanin
- Rysuje znikającymi pisakami na dzianinach rozmaite kształty do np. Pikowania
- Kreśli szablony odzieżowe
- przystępny transfer wzorów na pendrive przez port USB, a także połączenie kablowe
- wyekwipowany w moduł komunikacji bezprzewodowej WiFi jeszcze do transferu danych
- dostosowany do cięcia papieru o grubości od 0,1 do 0,3mm, a także tkaniny o grubości od 0,2 do 1,5mm.
- Zasilanie 230 V

Akcesoria w komplecie:

– uchwyt noża standardowego
– nóż typowy
– mata ze słabym klejem
– mata standardowa
– uchwyt na pisaki
– zestaw 6. Pisaków
– zestaw dwóch pisaków znikających do tekstyliów
– folia cieplna do podklejania tekstyliów
– nakładka na matę z niezwykle solidnym klejem
– wybierak
– dotykowe pióro
– uchwyt na wybierak i pióro
– pokrowiec na akcesoria
- przewód zasilający
– instrukcja obsługi

w dodatku do plotera dodajemy zapasową matę standardową 12x12 GRATIS!


Obejrzyj prezentację na YouTube:
Zeskanuj albo wprowadź grafikę, a ploter wytnie ją skrupulatnie z dzianiny, skaju, folii, papieru...


Zasada działania:

Kładziemy na macie tnącej kawałek materiału, kartonu albo folii. Sterowany przez komputer nóż tnący, porusza się po macie wycinając w materiale leżącym na macie dowolne kontury, też wyjątkowo staranne kształty wewnątrz figur. Zamiast noża możemy zastosować pisaka, narzędzia do bigowania lub dozownik kleju. Wtedy ploter zamiast wycinać będzie rysował, bigował (embosing) lub rozprowadzał klej (np. Foiling).

wykorzystanie:
Scrapbooking czyli artystyczne wycinanki z kartonu. Personalizacja odzieży przy pomocy aplikacji wycinanych z folii flex i flock i wgrzewanych na tekstyliach. Patchwork czyli zszywanie kompilacji z wyciętych fragmentów dzianin o bardziej albo mniej geometrycznych kształtach (nad wyraz technologia confetti;). Aplikacje hafciarskie czyli wycinanie motywów z dekoratywnych tworzyw (napisy, ornamenty, tła) i naszywanie ich na tekstyliach techniką haftu. Realizowanie szyldów i tabliczek informacyjnych za pomocą liter wycinanych z folii winylowych. Wykonywanie szablonów do malowania dekoracyjnych motywów na ścianach. Wykonywanie szablonów do wykonywania napisów w kamieniu metodą piaskowania. I mnóstwo innych

Projektowanie wzorów:
W pamięci podręcznej plotera znajduje się duży dobór figur i kształtów. Wybrany wzór możemy edytować zmieniając jego wielkość i położenie. Formy do wycięcia możemy zaprojektować także na komputerze w dowolnym wektorowym programie graficznym lub przy pomocy gratisowego programu Brothera ScanNCutCanvas. Osoby, które nie lubią lub nie potrzebują korzystać z komputerów mogą narysować wzór na kartce, a ploter dzięki zaimplementowanemu skanerowi rozpozna i wytnie odręcznie narysowany kształt.

Porównanie modeli:
Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ploterów są śladowe. Wszystkie modele posiadają tą samą konstrukcję mechaniczną i elektryczną. Podstawowe parametry, takie jak wielkość pola pracy, jakość cięcia, szybkość cięcia są takie same. Plotery różnią się wyposażeniem w akcesoria, sposobem komunikacji, ilością gotowych wzorów w pamięci oraz wielkością ekranu. Ploter CM700 wyposażony jest w charakterystyczne akcesoria, śladowy ekran, czytnik pendrajwów, port USB do połączenia kablowego z komputerem oraz WiFi, typowy pakiet gotowych wzorów w pamięci.

wykorzystanie:

Haft
W hafciarstwie powszechnie stosuje się technologię aplikacji czyli naszywania na maszynie motywów wyciętych z jednego materiału na drugi materiał. Scan N' Cut z powodzeniem można zastosować do automatycznego wycinania tworzyw w tym celu.

Patchworki

Patchworki, to stanowczo modna na świecie technika realizowania ozdobnych mat, nakryć, narzut, kołder. Polega ona na zszywaniu ze sobą niewiele znaczących łatek wyciętych z ozdobnych tworzyw. Scan N' Cutświetnie nadaje się do wycinania łatek, a w wewnętrznej pamięci posiada 100 gotowych wzorów patchworkowych.

Scrapbooking
Scan N' Cut jest wspaniałym narzędziem do wycinania papieru i kartonu. Dzięki funkcji skanera można wykonywać staranne wycięcia na gotowych kartach i skrupulatnie łączyć technikę druku z techniką wycinania.

Termotransfer flex i flock
Scan N' Cut można wykorzystywać jak zwykły ploter tnący do wycinania folii flexi i flock. Dzięki funkcji skanera możemy skrupulatnie wycinać na niewielkich skrawkach, co pozwala na obszerne oszczędności.

Termotransfer dowolnych materiałów
Materiał termotransferowy można przygotować samodzielnie. Wystarczy wykrój z dowolnego materiału tekstylnego podkleić specjalnym klejem w folii. Do podklejania stosuje się zwykłe prasy termotransferowe. Tak przygotowany materiał sam wycina ploter. Możliwości są prawie nieograniczone: ortalion, dżins, skaj, materiały odzieżowe w dowolnych kolorach i wzorach.

Scan N' Cut zaprojektowano dla hobbystów i wszystkich twórczo i zawodowo zajmujących się zdobieniem odzieży. Jest idealny do małej produkcji i usług reklamowych, nad wyraz polecane dla firm pracujących z haftem, folią i dzianinami.spełni oczekiwania w towarzystwie maszyny hafciarskiej, plotera i termoprasy.

Porównanie modeli ploterów Brother ScanNCut:
Multifunkcyjny ploter Brother CM900M

Bezprzewodowy ploter Brother CM900 to urządzenie służące do prostego wycinania niemal dowolnego typu tworzyw. Jest on wyekwipowany w mnóstwo opcji dodatkowych, a także powiększone pole pracy (wynoszące aż 305 x 610 mm), poprzez co korzystanie z tego modelu jest szczególnie wygodne i proste. Zaimplementowano w nim innowacyjny pomysł połączenia tnącego mechanicznym nożem plotera ze skanerem o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu potrafi on samodzielnie rozpoznać obrys wydrukowanej grafiki, a także starannie, wzdłuż obrysu, wyciąć pożądany kształt z folii, skaju, papieru, dzianiny itp.

Urządzenie Brother CM900 jest ploterem płaskim, co oznacza, iż materiały do cięcia nie muszą być nawijane na rolki. To w znaczny sposób rozszerza zakres użycia tego modelu. Można na nim wycinać np. Bezkompromisowce, które są niemożliwe do cięcia na zwyczajnych ploterach. Jego niewątpliwą zaletą jest na dodatek wykorzystanie do innego typu prac. Uzupełniające akcesoria umożliwiają spore wzbogacenie poręczności maszyny o funkcje realizowania pieczątek i naklejek, zdobienia dżetami i pisakami, tłoczenia (embossing) i złocenia (foiling). Model Brother CM900 charakteryzuje się też bardzo dużą siłą nacisku noża tnącego. Wynosi ona aż do 1260 gramów, co jest ewenementem w porównaniu z konkurencyjnymi maszynami z tej samej półki cenowej, w których siła wynosi głównie do 200-300 gramów. Tak spory nacisk zezwala na skrupulatne wycinanie grubych i trudnych w obróbce tworzyw, takich jak neopren, filc, magnesy czy flanela.

Sprzęt ten odnajdzie pokaźne zastosowanie w różnego typu pracach i aktywnościach. Pasuje do tworzenia tabliczek i szyldów informacyjnych z liter wycinanych z winylowej folii. Stanie na wysokości zadania w technice scrapbookingu, czyli artystycznych wycinankach z kartonu, do realizowania aplikacji hafciarskich (wycinania ornamentów, napisów i innych składników z tkanin ozdobnych), szablonów do robienia napisów w kamieniu metodą piaskowania oraz wzorów do malowania dekorów ściennych. Można go używać także do patchworku, tj. Zszywania wyciętych fragmentów dzianin i innych oraz do personalizacji odzieży za pomocą wykonywanych z folii flock i flex aplikacji, które następnie są wgrzewane na tekstyliach

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.