Menu

ALFA MED specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej do stsowania podczas leczenia nowotworów oraz kserostomii

Cechy produktu

  • Producent Atos 

Opis

ALFA MED

Specjalna formuła płynu dla osób przed, podczas i po terapii przeciw-nowotworowej. Stany zapalne o dużym nasileniu w obrębie jamy ustnej mogą poważnie komplikować terapię przeciwnowotworową a czasem wręcz ją zapobiegać. Pacjent odczuwa pieczenie i ból, niezwykle przy połykaniu. Pojawia się obrzęk, zaczerwienienie i uporczywa suchość w jamie ustnej. Codzienne czynności życiowe związane ze spożywaniem pokarmów stają się istotnie uciążliwe i wywołują dyskomfort. W tym czasie niezbędna dbałość o higienę jamy ustnej jest wyjątkowo utrudniona, a niekiedy daje dolegliwości bólowe.

Płyn do płukania jamy ustnej ALFA MED gromadzi m.in. Siemię lniane, ksylitol, D-Panthenol i ekstrakt z arniki. Płyn ALFA MED mieści ponadto dwuglukonian chlorheksydyny o działaniu antybakteryjnym. Specjalistyczny płyn do płukania ust ALFA MED nie gromadzi alkoholu i barwników!


elementy aktywne płynu do płukania jamy ustnej ALFA MED


Zawarte w płynie zioła, siemię lniane, ksylitol i D-Panthenol, posiadają działanie antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwpróchnicze, ściągające, odkażające i łagodzące. Hamują one rozwój drobnoustrojów, wzmacniają system immunologiczny, łagodzą obrzęki, uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Dwuglukonian-chlorheksydyny ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, chroni przed mnożeniem się flory bakteryjnej w płytce nazębnej, zapobiega powstawaniu osadu i kamienia nazębnego,, a także redukuje powstawanie nowej płytki nazębnej.

Jak działa płyn do płukania jamy ustnej ALFA MED


Siemię lniane - zawiera dużo substancji śluzowych, oleistych i białkowych; wykazuje działanie osłonowe i stabilizujące; działa silnie łagodząco; powiększa wilgotność śluzówki - wydajnie nawilża; używane jako środek wspomagający w sytuacji wszelkich nieżytów (nawet wrzodach), a także w profilaktyce nowotworowej ze względu na dużą zawartość fitohormonów.

Ksylitol - naturalny słodzik (z kory brzozy północnej); nie jest przyswajany przez bakterie i ogranicza ich rozwój; wzmaga wydzielanie śliny; wspomaga remineralizację szkliwa; wykazuje silne działanie przeciwpróchnicze; redukuje osad nazębny i tłumi rozwój drobnoustrojów; wzmacnia system immunologiczny; pobudza do aktywności komórki wytrzymałościowe.

D-Panthenol - działa łagodząco na podrażnioną skórę; wykazuje działanie lecznicze, wnika w skórę i przekształca się w witaminę B5 (kwas pantotenowy); nie jest toksyczny i nie powoduje alergii; wykazuje działanie tonizujące i przeciwzapalne; nadzwyczajny środek nawilżający i uelastyczniający.

Dwuglukonian Chlorheksydyny - działa przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicznie; zapobiega namnażaniu się flory bakteryjnej w płytce nazębnej i osadzie; uniemożliwia powstawaniu kamienia nazębnego; redukuje powstawanie płytki nazębnej.

Ekstrakt z Arniki - łagodzi krwiaki, stłuczenia i obrzęki pourazowe; użytkowany do płukania jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie; uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne.

stosowanie płynu ALFA MED w terapii nowotworowej, a także suchości jamy ustnej


odpowiednie wykorzystywanie specjalistycznego płynu do płukania jamy ustnej ALFA MED rozpoczęte jeszcze przed wprowadzeniem terapii przeciwnowotworowej pomaga w uniknięciu pojawienia się niepokojących objawów i wyraźnie łagodzi istniejący stan zapalny. Płyn ALFA MED powstał podczas wielomiesięcznej współpracy z onkologami specjalizującymi się w terapii nowotworów regionu głowy i szyi. Płyn jest łagodny dla pacjentów i efektywnie pomaga przetrwać im skomplikowany okres leczenia. Jego istotnie dobrany skład jest rezultatem w/w współpracy, potwierdzonej badaniami i obserwacjami wielu leczonych osób.

Płyn ALFA MED dezynfekuje i nawilża jamę ustną, język, a także gardło. Jest efektywnym preparatem do utrzymywania higieny jamy ustnej już po zakończeniu leczenia w warunkach domowych. Może również służyć do subtelnego zwilżania ust za pomocą jałowego tamponu. Poprzez cały czas może też uzupełniać lub zastępować pastę do zębów. Brak zawartości alkoholu i barwników oraz udowodnione profilaktyczne i lecznicze działanie poszczególnych jego komponentów, umożliwia wykorzystywanie go choćby w terapii pacjentów w wieku rozwojowym. Inne wyróznionia, to: implanto-protetyka, leczenie chirurgiczne chorób przyzębia, poprotezowe stany zapalne, ekstrakcje, infekcje jamy ustnej, afty, stany zapalne gardła. Płyn sprzyja procesom regeneracyjnym i wyraźnie skraca okres gojenia. Nie sprawia uczucia pieczenia w jamie ustnej, ma subtelny, naturalny, miętowy smak.

Sposób użycia płynu ALFA MED: Płynu ALFA MED nie trzeba rozcieńczać. Najlepiej używać go od dwóch do kilkunastu razy dziennie. Stosować ściśle według wskazań lekarza. Jako miarki, można wykorzystać nakrętki od płynu. Czas płukania to około 2-3 minuty. Dla podniesienia walorów leczniczych i produktywności płynu ALFA MED, po jego zaimplementowaniu, wyodrębnione jest powstrzymanie się od picia i jedzenia poprzez kilkanaście minut. Płyn nadaje się także do codziennej profilaktyki w higienie jamy ustnej,, a także może być użytkowany zamiast pasty do szczotkowania zębów. Nawilża i uniemożliwia uciążliwej suchości w jamie ustnej.

Skład: Aqua, Glycerin, Herb Extracts: Linum Usitatissimum, Salvia Officinalis, Chamomilla Recitutua, Arnica Montana, Rosmarinus Officinalis; Propylene Glycol, D-Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Aroma, Xylitol, Allantoin, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Saccharine.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.