Menu

Płyta VERBATIM BD-R Hard Coat

Cechy produktu

  • Producent VERBATIM 
  • Rodzaj blu-ray 

Opis

Wprowadzenie technice Blu-ray spowodowało zaistnienie pojemnych dysków na rynku, który domagał się tego typu nośników ze względu na rozwój technologii telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV). Nazwa Blu-ray pochodzi od technologii, w której używane są niebieskie lasery.

Światło tego typu laserów jest niebieskie ze względu na krótszą długość jego fali. Długość fali niebieskiego lasera wynosi 405 nm, a długość fali czerwonego lasera stosowanego w urządzeniach DVD to 650 nm.

Niebieski laser o krótszej długości fali gwarantuje możliwość gęstszego zapisywania danych na dysku, czyli osiągalne jest zapisanie wyraźnie pokaźniejszej ilości informacji na pojedynczym nośniku. Dyski Blu-ray gwarantują 3-5 razy większą pojemność od charakterystycznych dysków DVD; pozwala to na wielokrotne zapisywanie i odtwarzanie tworzyw video w jakości HD....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.