Menu

Płyta VERBATIM BD-R Printable Thermal

Cechy produktu

  • Producent VERBATIM 
  • Rodzaj blu-ray 

Opis

Wprowadzenie technologii Blu-ray spowodowało zaistnienie pojemnych dysków na rynku, który domagał się tego typu nośników ze względu na rozwój technice telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV). Nazwa Blu-ray pochodzi od technologii, w której wykorzystywane są niebieskie lasery.

Światło tego typu laserów jest niebieskie ze względu na krótszą długość jego fali. Długość fali niebieskiego lasera wynosi 405 nm, a długość fali czerwonego lasera wykorzystywanego w urządzeniach DVD to 650 nm.

Niebieski laser o krótszej długości fali zapewnia możliwość gęstszego zapisywania danych na dysku, czyli realne jest zapisanie znacznie pokaźniejszej ilości informacji na pojedynczym nośniku. Dyski Blu-ray zapewniają 3-5 razy obszerniejszą objętość od typowych dysków DVD; pozwala to na wielokrotne zapisywanie i odtwarzanie materiałów video w jakości HD.

Tylko do wykorzystywania w odtwarzaczach i nagrywarkach obsługujących dyski Blu-ray bez dodatkowego wyposażenia.Nośniki optyczne firmy Verbatim są produkowane z jeszcze obszerniejszą precyzja niż wymagają tego standardy opracowane przed adekwatne agencje....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.