Menu

Płyta główna ASUS TUF B450-PLUS Gaming

Cechy produktu

  • Producent ASUS 

Opis

ASUS TUF B450-PLUS GAMING
  • Fan Xpert 4 Core: zapewnia, iż każdy wentylator osiągnie nieprzeciętną równowagę pomiędzy efektywnością chłodzenia a głośnością
  • TUF Protection: Technologie SafeSlot, ESD Guards, ochrona poprzez przepięciem DDR4, Digi+ VRM oraz tylny panel I/O wykonany ze stali rdzoodpornej dla zapewnienia długotrwałej bezusterkowości.
  • elementy TUF o klasie wojskowej: TUF LANGuard, dławiki TUF, kondensatory TUF i tranzystory TUF MOSFET dla maksymalnej wytrzymałości
  • luksusowy dźwięk DTS® Custom: Dostarcza sygnały pozycyjne do słuchawek stereofonicznych, usprawniając Ci prędkie zlokalizowanie wrogów i podjęcie optymalnych działań
  • Aura Sync RGB: Zsynchronizuj oświetlenie LED z szeroką gamą kompatybilnych akcesoriów komputerowych

Wyposaż swoją stację bojową
Płyty główne TUF Gaming zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie tylko przetrwają one warunki, w których inne płyty główne miałyby duże problemy, lecz także będą w nich znakomicie funkcjonowały. Te płyty główne są wykonane z wykorzystaniem wyjątkowo trwałych komponentów i zapewniają Ci bezustanną stabilność w czasie sesji gamingowych – i to tak długo, jak będziesz tego potrzebował(-a).
Składając system w oparciu o płytę główną TUF Gaming korzystasz także z zalet, jakie wiążą się z TUF Gaming Alliance. Pod tym pojęciem kryje się współpraca producenta ASUS z zaufanymi partnerami w celu umożliwienia łatwiejszego budowania systemów i zapewnienia najkorzystniejszej osiągalnej kompatybilności oraz pasującego do siebie wzornictwa estetycznego – począwszy od elementów, aż po obudowę komputera.

Ułatwione samodzielne składanie systemu
Płyty główne TUF Gaming proponują nietrudne i bezpieczne możliwości samodzielnego składania systemu, optymalnie wykorzystując nadzwyczajne konstrukcje, nowatorskie rozwiązania inżynieryjne i ścisłą współpracę z czołowymi producentami elementów komputerowych. Nieporównane połączenie składników TUF o klasie wojskowej, funkcji ochrony TUF Protection, a także współpracy TUG Gaming Alliance zawsze daje Ci pewność, że Twój system będzie funkcjonował dopóki będzie to niezbędne.

TUF Gaming Alliance
Związek TUF Gaming Alliance jest owocem współpracy między firmą ASUS a czołowymi producentami składników komputerowych, w tym znanymi i uwielbianymi firmami, takimi jak np.: Ballistix, Cooler Master, Corsair, G.Skill, In Win oraz Themaltake. Rosnąca liczba kompatybilnych podzespołów, począwszy od obudów komputerowych i jednostek zasilających, aż po chłodnice procesora i moduły DRAM zagwarantuje jednocześnie dopasowanie pod względem technologicznym, jak i harmonię estetyczną. Stale zwiększamy zasięg naszej współpracy na co raz to nowych partnerów, dzięki czemu związek TUF Gaming Alliance bezustannie nabiera na znaczeniu.

SAFESLOT
Chroń swoją inwestycję w kartę graficzną
SafeSlot to gniazdo PCIe zmodernizowane poprzez producenta ASUS i zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom retencji i wytrzymałości na ścinanie. Wyprodukowany w trakcie jednoetapowego cyklu formowania wtryskowego, SafeSlot łączy gniazdo z umacniającym je metalem, aby osiągnąć mocniejszą konstrukcję, która następnie jest potężnie mocowana na PCB za pośrednictwem dodatkowych punktów lutowniczych.

ESD GUARDS
Ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi
ESD Guards wydłużają żywotność elementów, równocześnie chroniąc przed uszkodzeniami powstałymi na skutek wyładowań elektrostatycznych: do +/-10 kV dla wyładowania powietrznego i +/-6 kV dla wyładowania bezpośredniego. Taki poziom ochrony w sporym stopniu wychodzi poza standardy branżowe wynoszące odpowiednio: +/-6kV i +/-4kV.

GNIAZDO LAN
Diody TVS broniące przed ESD w obwodzie LAN

GNIAZDA KLAWIATURY I MYSZY
uzupełniające diody TVS zabezpieczające przed przepięciami w obwodzie.
OCHRONA VGA
dopełniające diody TVS broniące przed przepięciami w obwodzie,chronić funkcjonalność D-Sub.

GNIAZDA USB
Diody TVS broniące układy montowane powierzchniowo i elementy DIP.

elementy TUF
DŁAWIKI TUF
Certyfikowane dławiki TUF klasy wojskowej dostarczają do procesora superstabilne zasilanie, ulepszoną stabilność systemu.

KONDENSATORY TUF
Tolerancja temperatury zwiększona o 20% i 2,5x dłuższa żywotność

MOSFETY TUF
Tranzystory MOSFET klasy wojskowej o niższym poziomie RDS(on)*

*Niższy poziom RDS(on) skutkuje udoskonaloną wydajnością energetyczną i mniejszym wydzielaniem ciepła

FAN XPERT 4 CORE
trafne temperatury komponentów systemowych są głównym warunkiem dla uzyskania jednostajnego systemu gamingowego. Płyty główne z linii TUF Gaming wykorzystują oprogramowanie Fan Xpert 4 Core, które inteligentnie steruje wentylatorami systemowymi w oparciu o informacje z kilku czujników temperatury. Zagwarantuje to, że Twój system gamingowy oparty na płycie głównej TUF Gaming zawsze będzie genialnie chłodzony, niezależnie od tego, jak długo będziesz grać.

Dźwięk w czasie rozgrywki
Udoskonal swoje zdolności bitewne dzięki zintegrowanemu, elitarnemu systemowi audio DTS Custom. DTS Custom wysoko podwyższa poprzeczkę dla zintegrowanych rozwiązań audio. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technik emulacji użytkownik dostaje na swoim komplecie słuchawkowym wskazówki na temat pozycji wrogów. Dostępne są trzy presety: Aerial, Soundscape oraz Tactical – każdy z nich jest dedykowany do innych gatunków gier, a Ty uzyskujesz ogromną przewagę w każdej rozgrywce.

TRYB SOUNDSCAPE
nadzwyczajny schemat dźwiękowy do gier typu MOBA, RPG, gier akcji, a także horrorów – uzyskasz wrażenie bycia w samym środku akcji!

TRYB AERIAL
Masz wrażenie, że dźwięk podnosi się ponad światem gry i słyszysz go z przodu – świetny tryb do gier MOBA, RTA, strategicznych i sportowych!

TRYB TACTICAL
Pssst — czy wróg nie czai się tuż za rogiem? DTS Custom eksponuje detale przy niewidzialnym stylu gry, dzięki czemu wykryjesz i zlokalizujesz każdy krok wroga!

AURA SYNC
idealnie dostrojony system entuzjasty zasługuje także na odpowiednią i pasującą do niego estetykę. ASUS Aura oferuje pełną kontrolę nad oświetleniem RGB przy pomocy całej gamy praktycznych presetów do sterowania zintegrowanymi na płycie światłami LED RGB, a także taśmami podłączonymi do gniazd RGB. Można także z łatwością zsynchronizować to ze sprzętem firmy ASUS obsługującym technologię Aura, którego ilość cały czas rośnie.

Natywna obsługa 10 Gb/s USB 3.1 Gen 2 Type-A
Kompatybilne wstecz gniazdo USB 3.1 Gen 2 Type-A zapewnia Ci niesamowitą rozciągliwość w dołączaniu maszyn i zachwycającą szybkość transferu informacji, aż do 10 GB/s – czyli dwa razy szybciej poprzez charakterystyczne połączenie USB 3.1 Gen 1!

Przyspiesz, korzystając ze zintegrowanego gniazda M.2
Dysponując przepustowością x4 PCI Express 3.0, dysk M.2 gwarantuje szybkości transferu danych rzędu nawet 32 GB/s. Jest to więc wspaniały wybór na dysk systemowy albo dysk z aplikacjami, dzięki któremu Twój komputer i aplikacje będą działały tak szybko, jak tylko to realne.

AMD StoreMI
technologia AMD StoreMI to oprogramowanie narzędziowe, które przyspiesza dowolny dysk w celu uzyskania udoskonalonej responsywności oraz zredukowania czasu uruchamiania systemu i aplikacji. Łączy ona produktywność dysku SSD z zaletami dysków HDD, jakimi są niska cena i obszerna objętość, funkcjonując na zasadzie przenoszenia najczęściej wykorzystywanych informacji do dedykowanej przestrzeni dyskowej na SSD.

GNIAZDO AM4 NA PROCESORY AMD RYZEN™ DRUGIEJ GENERACJI / PROCESORY RYZEN™ Z UKŁADAMI GRAFICZNYMI RADEON™ VEGA / PROCESORY RYZEN™ PIERWSZEJ GENERACJI
Procesor AMD Ryzen™ bazuje na nowatorskiej architekturze rdzeni Zen, jest wyekwipowany w maksymalnie osiem rdzeni, a także zintegrowany procesor graficzny Radeon™ Vega. W połączeniu z obsługą dwukanałowej pamięci DDR4, natywnymi gniazdami USB 3.1 Gen 1 o prędkości 5 Gb/s i 16 liniami PCI Express® 3.0/2.0, te procesory AMD do gniazd rodzaju AM4 gwarantują naprawdę rewelacyjną moc obliczeniową.

CHIPSET AMD B450
Chipset AMD B450 zapewnia wysoką skuteczność i rozciągliwość najnowszych procesorów AMD® Ryzen™ do gniazd AM4. Proponuje w dodatku technologię programowej akceleracji dysku twardego, dwa gniazda USB 3.1 Gen2 10 Gb/s, dwa gniazda USB 3.1 Gen1, a ponadto cztery gniazda and SATA 6 Gb/s do szybszego przesyłania informacji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.