Menu

HETMAN CHRYSTUSA TOM 1 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375532456 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jolanta Sosnowska 
  • Wydawnictwo Biały Kruk 
  • Ilość stron 448 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyraźny, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny. Wielką zaletą książki jest to, iż Autorka wędrując śladami Jana Pawła II umiejętnie przytacza pokaźne, najciekawsze fragmenty jego nauczania. Myśli polskiego Papieża okazują się dziś bowiem jeszcze bardziej aktualne niżeli przed laty! dużo z nich ma walor sprawdzających się na naszych oczach przepowiedni. Nikt nie objaśnia(ł) progresywnego świata tak zrozumiale, tak logicznie, jak św. Jan Paweł II. Dlatego „Hetman Chrystusa" może być swoistym poradnikiem. Znajdziemy w tej książce odpowiedzi na mnóstwo pytań, np. Jak rozumieć współczesne podej-ście do religii, kulturę, historię, prawo, stosunki społeczne, politykę. Jan Paweł II już 40 lat temu dostrzegał szerokie zagrożenia dla rodziny i małżeństwa, które z taką krzywdzącą siłą objawiły się ostatnimi czasy. Dostrzegał i ostrzegał.
Jolanta Sosnowska snując literacką opowieść o arcybogatym w wydarzenia pontyfikacie św. Jana Pawła II przybliża miejsca i osoby, z którymi kontaktował się Papież, objaśnia kontekst historyczny i sytuacje społeczne i polityczne w informacji krajach, omawia trudności albo niebezpieczeństwa wynikłe z wyznawania wiary w Chrystusa w różnych regionach świata. Autorka pokazuje nieustan-ne zatroskanie Ojca Świętego Polską i ambasadorowanie na jej rzecz we wszystkich krajach i zakątkach globu. Papieskie odniesienia do Ojczyzny niejednokrotnie były (rzecz jak dotąd niezauważana w publikacjach) wspaniałymi pomostami do tych ludzi, którzy byli wrodzy Kościołowi albo Chrystusowi; szczery patriotyzm Jana Pawła II wzbudzał bowiem powszechny szacunek w świecie. Podziwem zaś napawało – niezależnie od wyznawanych poglądów – jego zaangażowanie modlitewne i wzniosła duchowość.
Autorka adekwatnie nazwała go przepięknym polskim mianem: Hetman Chrystusa. Był jak nasi dawni wodzowie: niezłomny, waleczny, ufający Bogu. I zwycięski. Jego hufce to wszyscy wyznawcy Jezusa. Nadzwyczajny strateg, utalentowany dyplomata, człowiek ujmujący swą powierzchownością równie, jak intelektem czy głębią wiary. Takiego Jana Pawła II poznajemy z kart tej książki, którą czyta się jednym tchem. Jest to pierwsza na świecie tak bogata biografia, zaplanowana na 4 duże tomy. Ten obejmuje okres kształtowa-nia się nowego Watykanu, nowego modelu papiestwa, zryw misyjny, pierwsze starcia z wrogami Kościoła, zamach na Papieża aż po dziękczynną pielgrzymkę do Fatimy. Nieprzeciętnym uzupełnieniem dzieła są 163 fascynujące zdjęcia.

Podtytuł: Lata 1978 - 1982
ISBN: 9788375532456
Kod paskowy: 9788375532456
Autorzy: Sosnowska Jolanta
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 28398
liczba stron: 448
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.0x24.5
Głębokość (mm): 26
Waga: 1.462
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.