Menu

Refluks krtaniowo-gardłowy (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788320046083 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Dymek Andrzej, Dymek Lucyna 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 158 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Przekazujemy Państwu publikację, która w sposób całościowy prezentuje problematykę refluksu krtaniowo-gardłowego LPR (laryngopharyngeal reflux).LPR jest specyficzną odmianą kliniczną refluksu żołądkowo-przełykowego, w której objawy chorobowe zlokalizowane są poza przewodem pokarmowym.

aktualnie dysponujemy właściwym narzędziem do diagnostyki i monitorowania tej choroby pH-metrią gardła.Jeśli publikacja ta przyczyni się do lepszego poznania poprzez lekarzy istoty tego schorzenia i poprawi sprawność terapeutyczną, nasz cel zostanie osiągnięty.dr n.

med. Lucyna Dymek i dr n. Med. Andrzej DymekInne atuty tej pozycji książkowej, to wyznaczonie, jak liczne objawy i zespoły chorobowe mogą posiadać u podłoża LPR: zapalenie krtani, kaszel, astma refluksowa, nadżerki zębowe, a nawet wysiękowe zapalenie ucha.

To także optymalnie dobrane ryciny prezentujące mechanizm schorzenia i krystaliczne, precyzyjnie opracowane pod względem graficznym i merytorycznym algorytmy innowacyjnania diagnostycznego. A na koniec przegląd metod leczniczych od profilaktyki, przez farmakoterapię, po leczenie chirurgiczneprof.

dr hab. N. Med. Bolesław Samoliński

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.