Menu

Szkoła na kontrabas cz.2 "Midi" - Grzegorz Frankowski (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9790274011185 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Grzegorz Frankowski 
  • Wydawnictwo Polskie Wydawnictwo Muzyczne 
  • Ilość stron 102 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Część druga Szkoły na kontrabas, zatytułowana Midi, jest kontynuacją części pierwszej Szkoły Mini, której treść obejmowała podstawowe dane o budowie instrumentu, elementarne zagadnienia teoretyczne, posiadające wykorzystanie w praktyce wykonawczej początkujących muzyków, oraz propozycje utworów, których skala trudności ograniczała się do pozycji I i IV.

W części drugiej Szkoły na kontrabas autor wprowadza kolejne pozycje na gryfie. Każdy rozdział podręcznika to nowa pozycja lub nowe zagadnienie technologiczne. Pozycjom przypisane są tonacje wraz odpowiednimi ćwiczeniami, etiudami, a także wzorami rytmów. Cały materiał ćwiczeniowy stanowi przygotowanie do wykonania mocnych utworów. Wśród tych wybranych kompozycji znajdują się lubiane melodie z różnorodnych krajów, fragmenty znanych dzieł konwencjonalnych, a także standardy jazzowe. Opracowane są tak, aby umożliwić soliście grę z akompaniamentem fortepianu, w duecie z drugim kontrabasem albo w trio (dwa kontrabasy i fortepian).
Twórczym wykorzystaniem nowo poznanej tonacji, rytmów, a także skali są ćwiczenia z improwizacji. Umieszczone zostały w rozmaitych rozdziałach niniejszego podręcznika i oparte zostały na schematach odpowiadających określonemu stylowi muzycznemu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.