Menu

Barbara Stępniak-Wilk - Przywidzenia (Digipack) (*)

Cechy produktu

  • Producent Barbara Stępniak-Wilk 

Opis

Balansująca od lat między kabaretem a liryką Basia Stępniak-Wilk śpiewa tym razem o tym, co może się przywidzieć na jawie i we śnie. ,Trudno nazwać jednak ten krążek sennym - jeśli o śnie bowiem ,mowa, to raczej w kontekście nieprzespanych nocy, liczenia rozbrykanych owiec czy zdejmowania koronkowej nocnej bielizny, a wyciszone na pozór ,`Ale to minie` czy `Kleks` poruszają tak bardzo, iż nie sposób po ich wysłuchaniu zasnąć. ,Czwarta już solowa płyta krakowskiej śpiewającej poetki zaskakuje zresztą nie tylko przewagą tekstów `z przymrużeniem oka` nad lirycznymi, lecz też bogactwem aranżacji, którą przygotował Marcin Partyka. ,Instrumentarium - z typowym już dla brzmienia piosenek Basi fagotem - poszerzone zostało o sekcję dętą i smyczki (Kwartet Art Deco). ,

Tradycją płyt Basi Stępniak-Wilk są duety - na CD `Słodka chwila zmian` Grzegorz Turnau śpiewał wraz z autorką `Bombonierkę`, na CD `Obce kraje` pojawili się Wojciech Mann i Andrzej Poniedzielski. Tym razem piosenkę `Żniwna` o wspólnym spacerze wśród łanów dojrzewającego zboża śpiewa ,wraz z Basią ,Artur Andrus.
, Wizję okładki opracował wybitny malarz Iwo Birkenmajer, podarowując `Przywidzeniom` m. In. Swój obraz `budowa wspomnienia`, a zatem nie tylko słuchanie, ale i oglądanie tego albumu jest prawdziwym spotkaniem ze sztuką. Spotkaniem pełnym zamyśleń, wzruszeń i przywidzeń, lecz jak na ogół u obdarzonej głosem pełnym słońca Basi - spotkaniem pełnym uśmiechu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.