Menu

Hanna Banaszak - Kofta (Digipack)

Cechy produktu

  • Producent Fonografika 
  • Nośnik CD 

Opis

Hanna Banaszak o płycie: "Minęła 20 rocznica odejścia Jonasza Kofty. Aż trudno uwierzyć. Czas tak błyskawicznie umyka. Nam się wydaje, że coś wczoraj, a to już dziesięciolecia. Pamięć, ważnego dla mnie autora i człowieka, postanowiłam uhonorować płytą.

Do tego zadania zaprosiłam pianistę i kompozytora Piotra Kałużnego, muzyków, z którymi na co dzień współpracuję i gości. Demonstrujem Państwu nowe wersje utworów wytworzonych dla mnie przed laty: Sambę przed rozstaniem, Wołanie Eurydyki, Sambę w południe, Sambę trawy, Sambę na jedną nutę, Po karnawale, "Kiedy księżyc jest w nowiu i kilka z repertuaru innych wykonawców: Popołudnie, Radość o poranku, Pamiętajcie o ogrodach, Płoń moja gwiazdo, Trzeba marzyć, za użyczenie których, serdecznie im dziękuję.

Zajrzałam także do rękopisów autora i znalazłam w nich dwa wiersze, które przeleżały u mnie 20 lat. Stoisz w kolejce po moje serce - to tekst, z którego przed laty, gdy zmęczyło mnie kreowanie postaci zalotnej uwodzicielki zrezygnowałam.

Samba dla samotnych, zawieruszyła się w mojej szufladzie, w czasach, gdy wspólnie z Jonaszem i Januszem Stroblem, pracowaliśmy nad materiałem do recitalu TV. Wtedy o niej zapomniałam, dzięki temu dziś mogę ją Państwu ofiarować.

Sądzę, że dla zwolenników twórczości Kofty, obie nowości, stanowić będą przyjemną nieprzewidziankę."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.