Menu

Różni Wykonawcy - Golgota Polska - Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie - Zostań stałym klientem i kupuj jeszcze taniej

Cechy produktu

  • Producent Polskie Radio 
  • Nośnik CD 

Opis

Tegoroczna płyta jest ostatnim projektem Stowarzyszenia miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, wieńczącym pięcioletni proces papieski, z racji beatyfikacji Jana Pawła II.

Inspiracją do powstania `Golgoty polskiej` są obrazy Jerzego Dudy Gracza skategoryzowane w zbiorach jasnogórskich, one podczas koncertu w dniu 1 kwietnia br. W gdańskiej filharmonii stanowić będą wyjściową ikonografię aktualizowaną w stosunku do każdego obrazu poprzez zdjęcia i film z bieżących wydarzeń, w myśl zasady `pasja trwa`. Poszczególne czternaście obrazów Jerzego D. Gracza oprawione zostało tekstem literackim Moniki Partyk i muzyką dwóch kompozytorów: Andrzeja Zaryckiego (10 pieśni) i Włodzimierza Korcza (4 pieśni). W ten sposób powstało spójne, monotematyczne oratorium, ujmujące sens cierpienia, śmierci, choroby, osamotnienia i odrzucenia człowieka na przykładzie Chrystusa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.