Menu

Awanturnicy (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381196291 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Mateusz Juszczak 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 130 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Awanturnicy Mateusza Juszczyka to literatura, której najbliżej wysokogatunkowo do powieści przygodowo-historycznej.Fabuła tej książki rozpościera się na lata 1647 1658, czyli w czasie, kiedy Rzeczpospolita traci swoją siłę w Europie po wojnie z Rosją i potopie szwedzkim.

W powyższe tło wpisane zostały losy Marcina Seradzkiego, renomowanego szkutnika, polskiego patrioty, mieszkańca Gdańska. Głównego bohatera poznajemy w skomplikowanym dla niego momencie życia. Rzeczpospolita nie stwarza nowych statków, więc nie ma pracy.

dodatkowo, opiekuje się ciężko chorym wujem, który go wychował i Seradzki traktował go jak ojca. Śmierć wuja splata się z propozycją pracy, jaką Marcin dostaje od księcia Kurlandii i Semigalii Jakuba Kettlera.Widzisz, ty potrzebujesz pomocy i ja jej potrzebuję.

Możemy sobie razem pomóc! Wyobraź sobie teraz, co mógłbyś osiągnąć, jeśli znalazłbyś prawidłową robotę w swoim fachu. Mógłbyś osiągnąć sławę i obszerne pieniądze. A z budowy śladowych statków handlowych nic nie osiągniesz.

Widziałem jak budowałeś kiedyś dwa galeony wojenne dla wojska polskiego. Sprawdzałem cię. Pytałem i wiem, iż uczyłeś się u angielskiego mistrza w Bristolu. Zapewne prawidłowe dzieje, przeszłe już w twoim życiu.

Henryk mi o tym opowiadał, twój wuj. Znaliśmy się niezwykle poprawnie. Angielski mistrz nauczył cię budowania znacznych okrętów. Zbudowałeś jedną fregatę w Bristolu, zbudowałeś dwa galeony tutaj, a i tak cię nie doceniono.

Ja nie popełnię tego błędu.Marcin korzysta z propozycji Jakuba Kettlera przez co życie otworia przed nim dostatek różnych doświadczeń i przygód. Jednak nigdy nie przestaje myśleć o swej ojczyźnie Rzeczypospolitej.

Czy będzie on jednak w stanie porzucić wyśmienicie rozwijającą się karierę i rodzącą się miłość do kobiety dla ratowania ojczyzny?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.