Menu

Bezkarni zbrodniarze - Stefania Jagielnicka (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379004966 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stefania Jagielnicka 
  • Wydawnictwo PSYCHOSKOK 
  • Ilość stron 227 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Sensacyjna powieść, która pozwoli czytelnikom przenieść się do ponadprzeciętnie realnej przyszłości. Fala imigrantów dosłownie zalewa Europę. Zasoby tolerancji, i zrozumienia zdają się słabnąc z każdą chwilą, co wytwarza wyśmienite warunki dla neonazistów, którzy zyskują coraz obszerniejsze poparcie. W Niemczech władze przejmuje nowa partia polityczna- Wiedergeburt des Volkes, a jej nadrzędnym celem pozostaje oczyszczenie kraju z cudzoziemców.
Autorka przenosząc nas w połowę dwudziestego pierwszego wieku zarysowała fikcyjną, polityczno- społeczną wizję Niemiec i Europy. Ludzkość, która nie zdołała sobie poradzić z napływem imigrantów zaczyna ulegać siłą, które już raz pokazały swe szkodliwe oblicze. Tytułowi „Bezkarni zbrodniarze" czerpią swe siły z faszystowskiej przeszłości, która wyzwala najgorsze instynkty.
Na tym sensacyjnym tle, które zdaje się niebywale aktualne rozgrywa się historia kilkuletniej bohaterki. Greta jest Niemką, i zdaje się, że jej fizjonomia wspaniale wpisuje się w „rasowy model", niestety jej niezwykły umysł narazi ją na niebezpieczeństwo. Greta renomowana za rzekomą schizofreniczkę ma zostać poddana eutanazji. Jej wybitna inteligencja i wspaniały mózg może bowiem pozwolić nazistowskiemu profesorowi psychiatrii zyskać podziw. Dzięki pomocy studenta pracującego w klinice, Grecie uda się uniknąć tragicznego losu, lecz będzie to dopiero początek. Polowanie pozostało rozpoczęte i nawet gdy, Greta trafi do Polski zyskując nową tożsamość nie będzie bezpieczna.

ISBN: 9788379004966
ISSN: 9788379004966
ISBN-serii: 978-83-7900-496-6
Kod paskowy: 9788379004966
Autorzy: Jagielnicka Stefania
Kod wydawcy: 31966
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 10
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.