Moje konto  ▾

Zestaw sterownik pompy obiegowej kotła ST 20 TECH + pompa obiegowa OMIS 25-40/180 + śrubunki

Producent Omnigena WIĘCEJ INFORMACJI ↓

2 oferty z 2 sklepów internetowych

Eogrzewanie - ciepło w Twoim domu

brak opinii

Zestaw sterownik pompy obiegowej kotła ST 20 TECH + pompa obiegowa OMIS 25-40/180 + śrubunki

Zestaw sterownik pompy obiegowej kotła ST 20 TECH + pompa obiegowa OMIS 25-40/180 + śrubunki

… poniżej temperatury zadanej (ustawianej potencjometrem). Dzięki temu nie następuje cykliczne przełączanie pompy (co ujemnie wpływa na jej żywotność) na skutek niewielkich wahań temperatury.Regulator, prócz potencjometru, jest wyposażony w przełącznik służący do załączania regulatora (jest to sygnalizowane świeceniem się diody SIEĆ), drugi służący do ręcznego załączania …

✓  Dostępny w 3-7 dni

159

Przejdź do sklepu ▸ Eogrzewanie - ciepło w Twoim domu

TERMOEKO

8 opinii

Zestaw sterownik pompy obiegowej kotła ST 20 TECH + pompa obiegowa OMIS 25-40/180 + śrubunki

Zestaw sterownik pompy obiegowej kotła ST 20 TECH + pompa obiegowa OMIS 25-40/180 + śrubunki

… i średnich obiegach centralnego ogrzewania w budownictwie jednorodzinnym. Pompy OMI mogą pracować w tylko w obiegach wodnych.. Dzięki zastosowaniu pompy obiegowej OMIS koszty ogrzewania w Twoim domu zmniejszają się, przez mały pobór prądu ! ZALETY POMPY OMIS 25-40/180 : bezawaryjnaniska cena energooszczędna (niski pobór prądu)cicha praca (pompa bezdławicowa)standardowe wymiary montażowe …

Dostępność sprawdź w sklepie →

159

Przejdź do sklepu ▸ TERMOEKO

Informacje o produkcie

ProducentOmnigena

ZESTAW STEROWNIK DO POMPY OBIEGOWEJ KOTŁA ST 20 TECH + POMPA OMIS 25-40/180 WRAZ Z ŚRUBUNKAMI : STEROWNIK ST-20 TECH przeznaczony jest do sterowania pompą obiegu wody centralnego ogrzewania.

ZASADA DZIAŁANIA: Załączanie pompy (jeżeli temperatura przekroczy żądaną wartość)Wyłączanie pompy (jeśli piec wychłodzi się, na skutek wygaśnięcia) DLACZEGO OSZCZĘDZASZ ? Zastosowanie Sterownika zapobiega niepotrzebnemu działaniu pompy, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

Regulator przedłuża również żywotność pompy, przez co wzrasta jej niezawodność i maleją koszty związane z eksploatacją. WŁAŚCIWOŚCI STEROWNIKA ST 20 TECH: Sterowanie pompą obiegową C.O.Prosty i przejrzysty sposób obsługiUrządzenie pracuje pod napięciem 230 V WYPOSAŻENIE STEROWNIKA: przewód zasilaniaczujnik temperaturyprzewód pompy POMPA OBIEGOWA DO CO I UKŁADÓW SOLARNYCH OMNIGENA OMI SOLAR 25-40/180  w komplecie z śrubunkami: przeznaczona jest do cyrkulacji wody w grzewczych systemach słonecznych jak również jako akcesoria zamienne do układów w małych i średnich obiegach centralnego ogrzewania w budownictwie jednorodzinnym.

Pompy OMI SOLAR zostały zaprojektowane w oparciu o sprawdzoną technologię pompy serii OMI. Pompy OMI SOLAR mogą pracować w obiegach wodnych lub obiegach zawierających wodę z glikolem w stosunku 50/50.

do wymuszania obiegu w małych i średnich obiegach centralnego ogrzewania w budownictwie jednorodzinnym. Pompy OMI mogą pracować w tylko w obiegach wodnych..  Dzięki zastosowaniu pompy obiegowej OMIS koszty ogrzewania w Twoim domu zmniejszają się, przez mały pobór prądu !  ZALETY  POMPY OMIS 25-40/180  : bezawaryjnaniska cena energooszczędna (niski pobór prądu)cicha praca (pompa bezdławicowa)standardowe wymiary montażowe (wymienialność pompy innych producentów) np.

zamiennik  pomp : Grundfos UPS 25-40 oraz 25POR 40 Lesznoregulowana prędkość obrotowa (trzy zakresy)sprawdzone i trwałe materiały konstrukcyjne  DANE TECHNICZNE : wysokość podnoszenia : 4 mzakres pracy od 5 °C do 110 °Cregulowana prędkość obrotowa (trzy zakresy)klasa izolacji uzwojenia Fśrednica króćca przyłączeniowego : 25 mmdługość korpusu : 180 mmMax.temperatura 110°CMax.

ciśnienie 10 barNapięcie/częstotliwość 230V/50 HzIn I 0,15 A, II 0,22 A, III 0,28 AP1 32 W, 48 W, 62 W UWAGA: Niedozwolone jest stosowanie pomp OMIS w obiegach wodnych lub obiegach zawierających wodę z glikolem, w których mogą występować zanieczyszczenia stałe ( np.

kawałek rdzy, kamienia kotłowego). Przed pompą zawsze powinien być zainstalowany filtr osadnikowy chroniący urządzenie przed ewentualnym zanieczyszczeniem.

Temperatura wody w obiegu nie może przekraczać 110 ˚C i nie może być niższa niż 5 ˚C. UWAGA: Jeżeli pompa OMIS ma być zamontowana w systemie solarnym należy skontaktować się z producentem systemu solarnego w celu ustalenia dokładnej instrukcji montażu i eksploatacji pompy.

Jeśli pompa OMIS zostanie użyta jako element zamienny w instalacji C.O. należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Pompa obiegowa do cyrkulacji czynnika w grzewczych systemach słonecznych OMI SOLAR nie jest przystosowana do pompowania substancji żrących, substancji łatwopalnych i wybuchowych, słonej wody, wody zawierającej nadmierną ilość składników mineralnych powodujących odkładanie się kamienia na elementach hydraulicznych pompy, produktów ropopochodnych i żywnościowych.UWAGA!

POMPA NIE MOŻE NAWET PRZEZ KILKA SEKUND PRACOWAĆ NA SUCHO BEZ WODY!   MONTAŻ POMPY W PRZYPADKU ZASTOSOWANIA JAKO AKCESORIA ZAMIENNE DO UKŁADÓW C.O.:  Zalecane jest montowanie pomp na rurociągu powrotnym tzn.

przed piecem. Bezpośrednio przed pompą i za pompą powinny być zainstalowane zawory kulowe umożliwiające ewentualny demontaż pompy i jej konserwację bez opróżniania układu grzewczego z wody.  Pompa musi być zamontowana tak aby: wymagany przepływ wody był zgodny ze strzałką pokazaną na korpusie pompy oś pompy musi być zamontowany zawsze w pozycji poziomej.

Ustawienie osi pompy w innym położeniu doprowadzi do przedwczesnego zużycia łożysk i zablokowania pompy puszka zasilająca nie może być umieszczona  pod pompą, ewentualna skroplona woda z obudowy silnika może zalać połączenia elektryczne co doprowadzi do awariipomieszczenie, w którym będzie zamontowana pompa nie może być wilgotne do pompy był łatwy dostęp w celu jej konserwacji i odpowietrzenia   OBSŁUGA POMPY:   Urządzenie wymaga kontroli tylko w czasie pierwszego uruchomienia lub po dłuższym postoju ( np.

przed sezonem grzewczym). Po dłuższym postoju lub przy pierwszym uruchomieniu należy sprawdzić czy wałek silnika nie jest zablokowany.      Należy to zrobić w następujący sposób: odkręcić śrubę odpowietrzającą.

W powstałym otworze będzie widoczny koniec wałka z poprzecznym nacięciem. Przy użyciu płaskiego śrubokręta należy wałek przekręcić zgodnie z kierunkiem pokazanym na obudowie pompy. Po przeprowadzeniu tych czynności należy skręcić śrubę odpowietrzającą i uruchomić pompę na najwyższym biegu.  GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE: Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!100% satysfakcji z zakupionego towaru!Profesjonalne doradztwo techniczne!2 letnią gwarancję producenta

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.