Menu

Prezydencki gambit (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379001927 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor F Madison 
  • Wydawnictwo PSYCHOSKOK 
  • Ilość stron 252 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Co byście zrobili dla posiadania władzy? niewątpliwie większość wzruszyłaby ramionami w geście wskazującym, że was to nie interesuje. Jednak są tacy, którzy dla władzy zrobią wszystko. Poświęcą nawet życie swego brata. W powieści „Prezydencki Gambit" Freda Madisona spotykamy się z tematyką Kaina i Abla. Senator Jerry uważa, że brat Lex, który jest prezydentem USA, za każdym razem miał łatwiejsze życie, był zdolny i renomowany w towarzystwie. Miał jednak słabość do alkoholu, co w czasie jego prezydentury prowadziło czasami do incydentów, w dodatku na arenie międzynarodowej. Jerry uznał, iż jest udoskonalony niżeli Lex. Aby to udowodnić i w pełni zabłysnąć, postanawia zabić brata. Przygotowywany poprzez niego zamach zostaje wykryty, ale samolot z prezydentem na pokładzie i tak rozbija się na spowitym mgłą lotnisku w Bogocie. Jerry liczy na profity, zamiast nich ponosi konsekwencje swoich złych wyborów

Mimo że akcja powieści toczy się na kontynentach amerykańskich, roi się w niej od aluzji do niedawnej i ciągle żywo komentowanej w Polsce katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku i polskości w ogóle. Każdy, kto potrafi znaleźć dystans do bieżących zjawisk politycznych bez wątpienia przeczyta „Prezydencki Gambit" jednym tchem.

ISBN: 9788379001927
Kod paskowy: 9788379001927
Autorzy: Madison Fred
Kod wydawcy: 31966
Format: 14.0x20.0cm
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.