Menu

MAYTENUS ILICIFOLIA herbatka Diochi

Cechy produktu

  • Producent Diochi 

Opis

MAYTENUS ILICIFOLIA
(CALASTRACEAE)


W czasie podróży badawczej śladem ziół Ameryki Południowej przywiozłem z Paragwaju
pierwsze próbki z dużego drzewa o kłujących liściach, podobnego do naszej mahonii.
Chodziło o Maytenus ilicifolia, który w języku miejscowym nazywany jest Espinbeira Santa. Wyjątkowo smaczny napar z jego liści pije się tam jako tonikum, afrodyzjak i aperitif. W swojej ojczyźnie jest wyjątkowo uwielbiany za swoje wszechstronne wykorzystanie. Po wypiciu jednej filiżanki stwierdziłem, iż gdyby tę roślinę znali ludzie zamiast klasycznej herbaty z Azji, żeby ją polubili na całym świecie dla jej odświeżającego działania. Napar z rośliny Maytenus jest rewelacyjny, a więc nawet człowiek nie pijący w głównej mierze ziół nie pogardziłby tą energetycznie i wszechstronnie oddziałującą rośliną.

Główną ojczyzną jest Paragwaj i tam już od niepamiętnych czasów używają jej miejscowi indianie jako lekarstwa na prawie wszystko.
Zwłaszcza przy nowotworze jelita grubego, leukemii i innych formach nowotworów. Dalej
przy odwapnieniu kości a także jako wydajne tonikum i afrodyzjak. Moje testy ich wykorzystywanie wspierają. Należy do tak zwanych superbylin, którym mogłyby pozazdrościć choćby lapacho czy koci pazur – jest o niemało bardziej wszechstronna, przyjemniejsza i naprawdę skuteczna.


zastosowanie
Substancje zawarte w roślinie Mayenus posiadają działanie tonizacyjne, afrodyzjakalne,
zniżające przekwaszenie żołądka i ciała, relaksacyjne, przeciwuczuleniowe, moczopędne, odtruwające, przeciwutleniające, ściągające, przeciwwirusowe, przeciwbakterialne, przeciwmikrobowe, przeciwwrzodowe, przeciwnowotworowe, przeciwleukemiczne, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwkurczowe, rozciągające naczynia krwionośne, estrogenizacyjne, rozwalniające oraz inmunostymulacyjne.


WPŁYW NA MERIDIANY
Maytenus harmonizuje meridian serca, osierdzia, jelita grubego, śledziony, żołądka, jangowy pięty, wątroby i nerek oraz wpływa na uzupełnienie energii. To spore spektrum zapowiada, gdzie wszędzie można wykorzystać tę roślinę i jej idealne działanie lecznicze. Badania potwierdziły, że liście rośliny Maytenus są bardzo silnym źródłem estrogenów roślinnych, zniżających ryzyko występowania osteoporozy (zwłaszcza u kobiet) i są dla nich „eliksirem młodości". Pomagają ponadto w okresie miesiączki, harmonizują cykl miesiączkowy i ograniczają pojawianie się „napadów gorąca" w okresie klimakterium. Roślina posiada wapń i magnez w formie organicznej. Kiedy doliczymy do tego wielką zawartość hormonów roślinnych, współbrzmiących cały układ hormonalny, normalizujących działalność gruczołów hormonalnych (szyszynka, przysadka, nadnercza i jajniki) i doliczymy wpływ na energetyczny kanał nerek i wątroby, mamy tutaj jeden z najmocniejszych środków wzmacniających przy osteoporozie, jakie możemy sobie wyobrazić. Ryzyko powstania osteoporozy (w wyniku zmian hormonalnych) podnosi się w okresie menopauzy. Dzięki harmonizacji układu hormonalnego Maytenus wspiera też odnowę i regenerację włosów u kobiet. W tym przypadku należy wypróbować napar wraz z preparatem Estrozin. Równoczesne działanie substancji roślinnych wraz oddziaływaniem na meridian wątroby (wątroba stoi w tle odnowienia chrząstek) i nerek (nerki są odpowiedzialne za gospodarkę minerałami i wyżywienie kości w ciele) preferuje zastosowanie tej rośliny dla wszystkich, k tórzy mają kłopoty z odwapnieniem, osteoporozą, łamliwością kości i kruchością ś cięgien i chrząstek.


Zawarty celastrol ma pozytywne oddziaływanie przy chorobie Alzheimera i
prawdopodobnie ma ponadto skutek antykocepcyjny u mężczyzn. Roślina w Paragwaju
stosowana jest ponadto dla tej właściwości. Kolejne odkrycia w tej dziedzinie są
przedmiotem badań. Dalej Maytenus likwiduje zróżnicowane obrzęki, zwłaszcza kończyn dolnych.
Wypływa to z jego dobrego oddziaływania na meridian nerek, gdyż nerki troszczą się o gospodarkę wodną i mineralną organizmu. Wpływając na ich meridian poprawimy właśnie r ównież spuchnięte nogi, stawy, ewentualnie worki pod oczyma i inne obrzęki. Roślina stosowana jest pomyślnie przy reumatyzmie. Wydala z ciała kwas moczowy, który zawiera się tutaj przy nadmiernej konsumpcji białek zwierzęcych. Ten, kto cierpi na dnę, z pewnością doceni ten fakt, albowiem kryształki kwasu moczowego osadzają się w stawach (najpierw palców u nóg) i dochodzi do niezwykle bolesnych ataków. By być konsekwentnym, możemy się dietą bezmięsną i piciem naparu z rośliny Maytenus zupełnie pozbyć tych kłopotów.


Maytenus stosowany jest także przy anemii, złym obrazie krwi, niedoborze czerwonych i
białych krwinek. Wsparcie krwiotwórstwa odbywa się poprzez substancje zawarte w roślinie i równoczesnym wzmocnieniu energetycznego kanału nerek dla aktywacji szpiku kostnego. Na przykład poprzez wpływ na meridian wątroby (korzystnie pracująca wątroba jest ważna dla c zystości naczyń krwionośnych) i równoczesne oddziaływanie na energetyczny kanał serca i osierdzia Maytenus ilicifolia jest wspaniałym środkiem dla wzmocnienia całego organizmu, zmęczonego serca i osłabionych naczyń krwonośnych. Napar pijemy także przy zapaleniu żył i zewnętrznie używamy do płukania przy wrzodach goleniowych. Równocześnie ma także działanie rozszerzające naczynia krwionośne. To wpływa także na obniżenie ciśnienia krwi.
Kto chce obniżyć ciśnienie, powinien jednocześnie zmniejszyć solenie, konsumpcję białek
zwierzęcych i białego cukru z rzepy oraz oczywiście dodać ruch. Gdy komuś powiecie, że
powinien więcej się ruszać i mniej jeść, przyzna wam rację, lecz niechętnie to słyszy. Gdy
komuś dacie coś do używania, większością próbuje się zastanowić nad sobą ten, kto już
rzeczywiście czuje zagrożenie zdrowia. Ważne jest regularne picie naparu z rośliny
Maytenus. Już po krótkim czasie (około czternastu dni) człowiek czuje niezwykły przypływ
energii i wydaje mu się, że jest o kilka lat młodszy. W kompilacji z preparatem Venisfer
możeny przeprowadzić proces odmłodzenia mózgu i całego układu naczyniowego.

Maytenus Ilicifolia gromadzi zwłaszcza 4’-methyl- (-)-eougallokatechinę, katechinę,
epikatechinę, 6-benzoyl-6deacetylmaytein, 22-hydrooksytingenon, antropcangorosin,
cangoaronin, cangorinin, cangorosin A i B, celastrol, maytansin, ilicifolin, maytenin,
pristimerin, phenoldienony, tinfenon i proanthocyanidiny (Ouratiea-proanthocyanidiny A i B), kemferol, kwarcetin, disacharydy i trisachorydy, kwas salaspermowy i maiteninowy, żelazo, wapń, krzem i magnez.


_______________________________________________________________________
W Ameryce Południowej Maytenus wykorzystywany jest z powodzeniem przy trądziku i
zatwardzeniu. Na trądzik oddziałują jednocześnie elementy przeciwbakterialne i przeciwzapalne bezpośrednio – zwalniając mnożenie się bakterii powodujących trądzik – jak ponadto na jakość skóry wpływa lepsza działalność nerek, wątroby i jelita grubego.Aktywizacja energetycznego kanału nerek i jelita grubego będzie wspierać podnoszenie się i opadanie wody w ciele między płucami, nerkami i jelitem grubym. Ze względu na równoczesne oddziaływanie substancji roślinnych poprawią się także trudności z zatwardzeniem. Bezapelacyjnie nie chodzi tutaj o jakieś drastyczne działanie rozwalniające. Roślina zachowuje się wobec organizmu nad wyraz łagodnie. Dalej można także użyć napar przy opryszczce i zróżnicowanych wypryskach skórnych.


Substancje roślinne rośliny Maytenus posiadają działanie przeciwbakterialne i przeciwwirusowe. Laboratoryjnie pozostał potwierdzony wpływ już przy bardzo śladowych dawkach na Pseudomonas aeruginosa i rozmaite typy nowotworów włącznie białaczki. Ograniczają bowiem rozmnażanie się niektórych wirusów, które mogą stanowić tło niektórych nowotworów i równocześnie pomagają bronić DNA komórek. Na przykład kwas salaspemowy oddziałuje także na wirus HIV, zwalniając jego rozmnażanie.


Badania w Brazylii potwierdziły działanie ochronne rośliny Maytenus na DNA. Zostało
potwierdzone przeciwnowotworowe działanie na cały szereg komórek rakowych.
Stwierdzono efekt ochronny przeciw uszkodzeniu komórek i ich wyposażenia genetycznego poprzez chrorek cyny SnO2, używany w niektórych sektorach przemysłu spożywczego i służby zdrowia. Z roślin poddanych testowaniu Maytenus ilicifolia wykazał największe działanie ochronne. Testy toksykologiczne, które w roku 1991 przeprowadzał w Brazylii Oliveira i jego grupa, wykazały bezpieczeństwo użytkowania ekstraktu z rośliny Maytenus. Nawet po trzech miesiącach nie doszło do żadnych patologicznych zmian w organizmach zwierząt eksprerymentalnych.
____________________________

______________________________________________
Przy użyciu w onkologii nawet przy leczeniu konwencjonalnym napar jest na miejscu. Innowacyjne badania stwierdziły pozytywny wpływ na zpowolnienie rozwoju raka skóry – groźnego złośliwego melanomu. Wyniki są namawiające także przy guzie macicy, gardła, języka i migdałów. Działanie jest podobne do winka-alkaloidów. Przy trudnościach nowotworowych dobrze jest używać Venisfer – 3 x 10 kropli przed jedzeniem, po jedzeniu 3 x 10 kropli Intocelu i wywar z rośliny Maytenus (choćby 2 litry dziennie) w przeciągu całego dnia.. Przy melanomie przykładamy obkłady z konkretnego wywaru liści. Zmoczoną ligninę przykładamy do danego miejsca na 15 minut 3 x dziennie. Substancje roślinne posiadają dalej działanie rozwalniające, rozszerzające naczynia krwionośne, uspokajające i tłumiące ból. Ograniczają przekwaszenie żołądka i organizmu oraz pomagają wzmocnić jego wytrzymałość. Ogólnie harmonizują układ hormonalny, zwłaszcza obszar nadnerczy. Wzmacniają organizm i jego układ immunologiczny przeciw niebezpiecznym mikroorganizmom. Usuwają napięcie i stres.
Można go zastosować także przy astmie. Przy regularnym piciu na przykład wraz z preparatem
Baktervir lub w kombinacji "Mayenus, Baktervir przed jedzeniem a Intocel po jedzeniu"
może za jakiś czas astma zupełnie zniknąć.


Dla silnego oddziaływania na obszar macicy rośliny nie należy używać w okresie ciąży.
Ogólnie zwalnia starzenie się komórek, ponieważ wychwytuje wolne rodniki. Wyjątkowo
prawidłowy jest dla skóry i na obmywynia wrzodów goleniowych. Kiedy mamy pragnienie, niewątpliwie docenimy rewelacyjny smak i działanie relaksacyjne tej perfekcyjnej herbatki na każdą zwykłą i niezwykłą okazję.


Vladimír Durina

Opakowanie 150 g

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.