Menu

Klemy samozaciskowe akumulatora samochodowego

Cechy produktu

  • Producent INTERHEAT 

Opis

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A

þ TRWAŁE I BEZPIECZNE KLEMY AKUMULATOROWE

þ podłączanIE I ODŁĄCZANIE AKUMULATORA BEZ POMOCY NARZĘDZI

þ GWARANTOWANY WYSOKI POZIOM IZOLACYJNOŚCI

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A wykonane są z mosiądzu i poprawnie izolującego prąd plastiku. Przytwierdzenie do końcówek przewodów odbywa się przez wsunięcie ich do standardowych uchwytów zaciskanych przy pomocy dwóch śrub. Zalety klem samozaciskowych ujawniają się dopiero przy zakładaniu ich na bolce akumulatora: nie musimy używać do tego uzupełniającego klucza - wystarczy przycisnąć palcem plastikową dźwignię tak, aby zmieniła położenie na poziome. W ten sposób uzyskujemy trwały styk i nie musimy obawiać się, że klemy zsuną się w czasie jazdy.

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A powinniśmy zainstalować po zdjęciu z przewodów klem dotychczas wykorzystywanych, trzymając się następującej kolejności nowoczesnania:

· przede wszystkim przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, czy silnik w samochodzie nie jest gorący,

· następnie wyłączamy wszystkie odbiorniki energii elektrycznej, jakie znajdują się w pojeździe,

· po podniesieniu maski przystępujemy do odłączenia od akumulatora przewodów. Wykonując tą czynność należy trzymać się ważnej zasady: najpierw odłączamy kabel minusowy! Taka kolejność ma na celu zapobieżenie przypadkowemu zamknięciu obwodu prądu poprzez np. Zetknięcie klemy plusowej z karoserią. Odpięcie klemy minusowej zmniejsza ryzyko zwarcia i np. Spalenia instalacji elektrycznej. Kiedy odkręcać będziemy później klemę plusową, jednocześnie my jak i samochód jesteśmy bezpieczni,

· usunięcie starych klem jest proste - należy poluzować zaciski zabezpieczone śrubami i wysunąć końcówki przewodów.

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A zakładamy na końcówki przewodów i za pomocą śrub trwale je łączymy. Po skręceniu zacisków należy sprawdzić, czy kable mają prawidłowy styk z klemą i czy nie zostawiliśmy poprzez nieuwagę luzu. Ostatnią czynnością jest podłączenie klem do bolców akumulatora. Robimy to w odwrotnej kolejności: najpierw zakładamy klemę plusową, później minusową. Przytwierdzenie ich jest proste: starczy przycisnąć plastikową dźwignię tak, aby znalazła sie w położeniu poziomym. Możemy spokojnie zrobić to gołą ręką, gdyż elementy te są należycie izolowane. Od tej chwili do podłączenia lub odłączenia akumulatora nie będziemy potrzebowali żadnych narzędzi!

Specyfikacja towaru

wysyłka w opakowaniu o wymiarach: 30x10x10 cm

Maksymalna liczba sztuk w opakowaniu: 4

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.