Menu

Poduszka/lozysko Amortyzatora Subaru Legacy Bl Bp Saloon Estate 2003

Cechy produktu

  • Producent KAYABA 

Opis

Informacja techniczna
/ Mocowanie: nakrętka górnego mocowania amortyzatora (x3)
właściwości
  • Strona zabudowy: Oś przednia
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który typowo instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się nieznaczne konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytworzone z różnych tworzyw, przede wszystkim jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zagwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność obszernej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet bardzo ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, ponadto szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie zespala się ze zbyt wielkim wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi typowo podczas jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, uniemożliwiając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, element ten absorbuje energię wykonaną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć też o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w kompletach z odbojami. Są to tanie i niedużo niełatwe komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. W dodatku, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz bronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z składników eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji produkowanych przez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator należycie spełniał swoją funkcję, jeszcze poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wynajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Kayaba poduszki

KYB jest największym w Japonii producentem hydrauliki siłowej oraz jednym z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż (OE). Każdego tygodnia na całym świecie powstaje ponad milion amortyzatorów KYB. KYB ma największą na świecie fabrykę produkującą amortyzatory zlokalizowaną w Gifu (Japonia). Na terenie Europy znajdują się 3 fabryki KYB produkujące amortyzatory na oryginalne wyposażenie oraz na rynek części zamiennych oraz innowacyjna fabryka sprężyn zawieszenia. Ponad 4, 5 miliony referencji przystępnych na magazynie KYB jest dystrybuowane poprzez 10 oddziałów w Europie, gwarantując najwyższą światową jakość produktu i obsługi klienta i wsparcie techniczne. Od prawie stu lat, KYB prowadzi prace badawczo – rozwojowe i wdraża progresywne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym. KYB jest wiodącym japońskim producentem hydrauliki siłowej. Całkowity przychód koncernu KYB Corporation, zatrudniającego ponad 15, 000 pracowników przekracza 3, 8 miliarda USD (dolarów amerykańskich), z czego 60% pochodzi ze sprzedaży amortyzatorów do samochodów. Roczna zdolność produkcyjna 15 fabryk KYB zlokalizowanych w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej przekracza 75 mln amortyzatorów. KYB ma największą na świecie fabrykę amortyzatorów (Gifu, Japonia), o efektywności ponad 50 mln. Sztuk. Wysoki stopień automatyzacji umożliwia zmianę wyprodukowanego typu amortyzatora w ciągu 15 sekund. KYB Corporation jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i eksportuje swoje wyroby do ponad 100 krajów na całym świecie. Siedziba KYB Europe zlokalizowana jest w Monachium. Obsługa rynku europejskiego, afrykańskiego i Bliskiego Wschodu realizowana jest za pośrednictwem 10 oddziałów regionalnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.