Menu

Irix 11mm F4 Firefly Nikon

Cechy produktu

  • Producent Irix 

Opis

11 MM
Blackstone & Firefly

unikatowa funkcjonalność dzięki inteligentnym rozwiązaniom

Irix 11 mm znamionuje się tymi samymi sprawdzonymi i szanowanymi rozwiązaniami, co model Irix 15 mm f/2.4. Komfortowy mechanizm blokady ostrości i skala hiperfokalna, czynią obiektyw szczególnie przychylnym i intuicyjnym w użyciu.


Blokada pierścienia ostrości

Funkcja ta idealnie sprawdza się w trakcie fotografowania dynamicznych scen, pozwalając skoncentrować się tylko na rejestrowanym obrazie.


Skala hiperfokalna

W prosty i instynktowny sposób sygnalizuje o dostępnej głębi ostrości dla zadanej wartości przysłony.


Funkcja "Click-stop at infinity"

Wyczuwalne kliknięcie dla pozycji nieskończoności pozwala skoncentrować się na fotografowanym kadrze, dając tym samym gwarancję poprawnego ustawienia ostrości na nieskończoność.


znikoma dystorsja

Irix 11 mm to unikatowy w swojej klasie obiektyw szerokokątny. Zapewnia skrajnie pokaźne pole widzenia, wynoszące aż 126 poziomów. W jego konstrukcji optycznej użyto, pomiędzy innymi 4 soczewki o wysokim stopniu refrakcji, 2 soczewki ze szkła ED i 3 soczewki asferyczne. Zapewnia to dystorsję na poziomie zaledwie 3,13%.


Uchwyt na filtry żelatynowe

Dzięki tylnemu uchwytowi filtrowemu realne jest wykorzystywanie szarych filtrów żelatynowych i uzyskanie dłuższych czasów naświetlania.


Gotowy na każdą pogodę

Obiektywy Irix produkowane pozostały z myślą o fotografowaniu w różnych warunkach atmosferycznych. Każdy obiektyw wyposażony jest w uszczelnienia, które zabezpieczają jego wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i środowiskowymi, takimi jak kurz, wilgoć i przypadkowe zachlapania wodą.


Wersja Blackstone

Wersja Blackstone to bezkompromisowe połączenie nieśmiertelnego wyglądu z maksymalną funkcjonalnością. Jego solidna i wytrzymała pokrywa, tworzona pozostała ze stopu aluminium i magnezu, zapewniając tym samym bezusterkową ochronę obiektywu choćby w najszczególniej arcytrudnych warunkach.


Fluorescencyjne oznaczenia w wersji Blackstone

Dzięki wygrawerowanym oznaczeniom, wypełnionym farbą fluorescencyjną reagującą na światło UV, posługiwanie się obiektywem Blackstone w słabych warunkach oświetleniowych jest proste i intuicyjne.


Wersja Firefly

Dla aktywnych fotografów i podróżników powstała podstawowa wersja Firefly. Oferuje ona tę samą jakość optyczną i budowę mechaniczną, co Blackstone,ma lżejszą obudowę, tworzoną z wytrzymałego tworzywa. Poręczny, antypoślizgowy, gumowy pierścień ostrości czyni obiektyw niezwykle przyjaznym i funkcjonalnym w użyciu. Obiektywy serii Firefly wyśmienicie nadają się do upamiętniania podróży, bez żadnych ustępstw w zakresie jakości optycznej.


Porównanie wersji Firefly i Blackstone
BLACKSTONE FIREFLY

informacje technologiczne obiektywu


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.