Menu

Redukcja filtrowa 105 -> 77 (105mm -> 77mm)

Opis

Redukcja filtrowa pozwala zamocować filtry oraz inne akcesoria o średnicy 77mm na obiektywie o średnicy 105mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są dokładnie wytworzone ze usztywnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są w pełni bezpieczne dla obiektywu, przez co zapewnią sporo lat bezawaryjnej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania rozmaitych akcesoriów rodzaju filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu niż średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm oraz 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. Żeby używać tego filtra na obu obiektywach starczy użyć na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i dodatkowo trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najlepszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście zniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak formuje się wtedy dłuższy "tunel", przez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niechciane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez dużych przeskoków pomiędzy średnicami, redukcje filtrowe genialnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.