Menu

Redukcja filtrowa 46 -> 55 (46mm -> 55mm)

Opis

Redukcja filtrowa pozwala zamocować filtry, a także inne akcesoria o średnicy 55mm na obiektywie o średnicy 46mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są dokładnie stworzone ze wzmocnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są w pełni bezpieczne dla obiektywu, poprzez co zapewnią dużo lat bezusterkowej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania różnych akcesoriów rodzaju filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu aniżeli średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm i 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. By używać tego filtra na obu obiektywach starczy zastosować na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i na dodatek trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najlepszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście zniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak kreuje się wtedy dłuższy "tunel", przez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niechciane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez znacznych przeskoków pomiędzy średnicami, redukcje filtrowe świetnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.