Menu

Redukcja filtrowa 49 -> 72 (49mm -> 72mm)

Opis

Redukcja przefiltrowa pozwala zamocować filtry oraz inne akcesoria o średnicy 72mm na obiektywie o średnicy 49mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są skrupulatnie wytworzone ze usztywnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są w pełni bezpieczne dla obiektywu, przez co zapewnią mnóstwo lat bezusterkowej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania przeróżnych akcesoriów typu filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu niżeli średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm oraz 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. Żeby używać tego filtra na obu obiektywach wystarczy użyć na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i ponadto trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najkorzystniejszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście obniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak wytwarza się wtedy dłuższy "tunel", przez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niepożądane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez obfitych przeskoków pomiędzy średnicami, redukcje filtrowe rewelacyjnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.