Menu

Redukcja filtrowa 58 -> 67 (58mm -> 67mm)

Opis

Redukcja odfiltrowa pozwala zamocować filtry i inne akcesoria o średnicy 67mm na obiektywie o średnicy 58mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są precyzyjnie stworzone ze wzmocnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są kompletnie bezpieczne dla obiektywu, przez co zapewnią sporo lat niezawodnej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania najróżniejszych akcesoriów rodzaju filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu aniżeli średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm oraz 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. Aby używać tego filtra na obu obiektywach wystarczy wykorzystać na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i ponadto trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najkorzystniejszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście zniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak kreuje się wtedy dłuższy "tunel", poprzez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niechciane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez obfitych przeskoków pomiędzy średnicami, redukcje filtrowe idealnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.