Menu

Redukcja filtrowa 67 -> 95 (67mm -> 95mm)

Opis

Redukcja przefiltrowa pozwala zamocować filtry oraz inne akcesoria o średnicy 95mm na obiektywie o średnicy 67mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są dokładnie stworzone ze umocnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są w całości bezpieczne dla obiektywu, poprzez co zapewnią sporo lat bezawaryjnej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania rozmaitych akcesoriów rodzaju filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu niż średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm, a także 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. Żeby używać tego filtra na obu obiektywach wystarczy zastosować na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i dodatkowo trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najkorzystniejszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście ogranicza ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak wytwarza się wtedy dłuższy "tunel", poprzez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niepożądane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez szerokich przeskoków między średnicami, redukcje filtrowe wspaniale spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.