Menu

Redukcja filtrowa 86 -> 82 (86mm -> 82mm)

Opis

Redukcja filtrowa pozwala zamocować filtry i inne akcesoria o średnicy 82mm na obiektywie o średnicy 86mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są starannie wytworzone ze usztywnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są całkowicie bezpieczne dla obiektywu, poprzez co zapewnią mnóstwo lat bezusterkowej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania przeróżnych akcesoriów typu filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu aniżeli średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm oraz 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. Aby używać tego filtra na obu obiektywach wystarczy użyć na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i na dodatek trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najlepszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście zmniejsza ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak generuje się wtedy dłuższy "tunel", poprzez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niepożądane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez znacznych przeskoków między średnicami, redukcje filtrowe znakomicie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.