Menu

Redukcja filtrowa 86 -> 95 (86mm -> 95mm)

Opis

Redukcja filtrowa pozwala zamocować filtry, a także inne akcesoria o średnicy 95mm na obiektywie o średnicy 86mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są dokładnie wyprodukowane ze wzmocnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są całkowicie bezpieczne dla obiektywu, przez co zapewnią mnóstwo lat bezawaryjnej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania przeróżnych akcesoriów rodzaju filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu niżeli średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm, a także 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. By używać tego filtra na obu obiektywach starczy wykorzystać na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i ponadto trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najlepszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście obniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak formuje się wtedy dłuższy "tunel", przez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niepożądane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez szerokich przeskoków między średnicami, redukcje filtrowe idealnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.