Menu

Redukcja filtrowa 95 -> 82 (95mm -> 82mm)

Opis

Redukcja przefiltrowa pozwala zamocować filtry i inne akcesoria o średnicy 82mm na obiektywie o średnicy 95mm.

Wszystkie nasze redukcje filtrowe są starannie produkowane ze usztywnionym gwintem i czernione galwanicznie. Nie wyrabiają się i są w pełni bezpieczne dla obiektywu, poprzez co zapewnią dużo lat niezawodnej pracy.

Redukcje filtrowe wykorzystuje się w celu zamocowania rozmaitych akcesoriów typu filtry, soczewki, dekielki na obiektyw o innej średnicy gwintu niż średnica akcesorium, które chcemy zamocować. Dla przykładu: posiadamy obiektyw o średnicy 67mm, a także 77mm i tylko jeden filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm. By używać tego filtra na obu obiektywach wystarczy zastosować na obiektywie 67mm redukcję filtrową 67mm -> 77mm. W ten sposób jednym filtrem możemy obsłużyć dwa obiektywy i dodatkowo trochę zaoszczędzić.

Warto także pamiętać o tym,najkorzystniejszą opcją jest wybieranie redukcji filtrowej pod akcesorium o naszej największej średnicy, ponieważ takie zejście zniża ryzyko winietowania. Istnieje także możliwość łączenia kilku reduckji jednoczeście, jednak tworzy się wtedy dłuższy "tunel", poprzez który światło musi dojść do naszego obiektywu i może to spowodowac niechciane efekty. Jednak robiąc to z głową i bez pokaźnych przeskoków pomiędzy średnicami, redukcje filtrowe świetnie spełnią swoje zadanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.