Menu

Drożdże winiarskie 20 ml BORDEAUX BROWIN

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

 DROŻDŻE WINIARSKIE W PŁYNIE 20ml 8 wariantÓW BROWIN cenionej producenta BIOWIN Model BORDEAUX Uniwersalne, szlachetne drożdże do wszystkich rodzajów win. Rekomendowane są zwłaszcza do win z czereśni, wiśni, malin, śliwek renklod i węgierek, aronii, jeżyn, czarnych, czerwonych i białych porzeczek, czarnych winogron, czarnych jagód, czarnego bzu.

Bordeaux, to specjalnie wyselekcjonowany szczep drożdży winiarskich Saccharomyces cerevisiae, zawieszonych w płynie ochronnym. Drożdże te zapewniają szybką i jednostajną fermentację w bardzo szerokim zakresie temperatur, dobre odfermentowanie cukrów, trwałą barwę wina i atrakcyjny bukiet.

Warto ich wykorzystać do win wymagających długiego okresu dojrzewania. Wyraźne cechy: - drożdże w płynie - opakowanie 20 ml na 5-25 L soku - temperatura fermentacji: 13-32°C - alkohol: do 14% - pełnia możliwości - przy zaimplementowaniu pożywek: z witaminą B1 i Kombi Vita Sposób zastosowania Drożdże w płynie należy wstępne namnożyć, czyli przygotować szczepionkę drożdży - tak zwaną matkę drożdżową.

Do butelki o obszerności 1 L wlej 150 ml soku albo włóż 200 g rozdrobnionych owoców, 300 ml wody i dodaj 2 łyżeczki cukru. Butelkę zakryj czopem z waty i pasteryzuj przez 30 min. Po wystudzeniu do butelki wlej zawartość wstrząśniętej uprzednio torebeczki drożdży.

Całość pozostaw na 1-2 doby w temp. 22-26°C, po czym wlej do pojemnika fermentacyjnego albo balonu z nastawem wina (5-25 L). UWAGA: we wszystkich etapach przygotowania szczepionki drożdży zachowaj sterylne warunki - szczególną uwagę zwróć na czystość naczynia, w którym będziesz namnażać drożdże.

składniki: brzeczka słodowa, kultura drożdży winiarskich Saccharomyces cerevisiae, sole mineralne. PAMIĘTAJ! KUPUJESZ U OFICJALNEGO DYSTRYBUTORA! Zapraszamy na pozostałe aukcje gdzie mogą Państwo nabyć produkty w kategoriach w których się specjalizujemy a całość wyślemy razem: WINIARSTWO PIWOWARSTWO DESTYLATY WĘDLINIARSTWO SEROWARSTWO PIEKARNICTWO SZKŁO KUCHENNE I dekoracyjnE STACJE POGODY AKCESORIA KUCHENNE OGRÓD BROWIN - bo domowe jest udoskonalone - BIOWIN...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.