Menu

KIDDE Czujnik gazów wybuchowych MTG-3000H

Cechy produktu

  • Producent KIDDE 

Opis

czujka gazów wybuchowych MTG-3000H

czujka MTG-3000H przeznaczony jest do monitorowania pomieszczeń pod kątem występowania w nich gazu ziemnego (LNG, metanu), propanu, butanu (albo ich mieszaniny). Jako jeden z nielicznych dokument potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN50194-1:2009 oraz PN-EN50194-2:2006 wydany poprzez niezależną jednostkę badawczą TUV SUD Product Service GmbH, dzięki temu może być montowany nie tylko w pomieszczeniach domowych,w dodatku w samochodach i przyczepach karawaningowych, na łodziach i jachtach. Detektor MTG-3000H dokonuje ciągłego pomiaru stężenia gazu w otaczającym powietrzu. W razie wykrycia ulatniania się gazu włącza optyczną i akustyczną sygnalizację alarmową. Alarm wyłącza się, gdy stężenie gazu spada poniżej wartość progowej aktywującej czujka. Urządzenie posiada układ auto-diagnostyczny kontrolujący oraz wewnętrzne obwody. W sytuacji nieprawidłowej pracy zapala się żółta dioda LED informująca o wykryciu usterki. Czujnik zasilany jest bezpiecznym napięciem 12V DC za pośrednictwem zasilacza sieciowego 230V/50Hz dostarczonego w zestawie. Może być montowany w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej -10°C i nie wzrasta powyżej +40°C (okresowo -20°C od +50°C), a także wilgotność względna nie przekracza 95%. Na dodatek można dokupić wtyk do zapalniczki samochodowej, przydatny w samochodach karawaningowych, przyczepach kempingowych, na łodziach itp.

Zalecane miejsca konstrukcji: pomieszczenia kuchenne zaopatrzone w kuchnię gazową, kotłownie z piecami na gaz ziemny lub propan butan, pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia gazowe takie jak: butle, liczniki, przewody gazowe, szkolne pracownie chemiczne i fizyczne.

czujka MTG-3000H może być montowany, dodatkowo w przyczepach kempingowych, samochodach karawaningowych, a także na łodziach i jachtach.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.