Menu

Silentiumpc chłodzenia cpu - spartan 4 evo argb

Cechy produktu

 • Producent Silentiumpc 

Opis

Spartan 4 Evo ARGB ma usprawnioną konstrukcję radiatora i podstawy z ciepłowodami bezpośrednio stykającymi się z procesorem. Gwarantuje to skuteczne chłodzenie postępowych jednostek 4-, a choćby 6-rdzeniowych przy zachowaniu niskiej głośności i prawidłowej ceny całego zestawu. Dodatkowo, wyekwipowany został w adresowalne podświetlenie ARGB, którego efekt tęczy działa nawet bez podłączenia do kontrolera czy systemu ARGB płyty głównej.

Odbieraniem energii grzejnej z procesora zajmują się 2 ciepłowody, które stykają się bezpośrednio z powierzchnią procesora. Dzięki temu, transfer energii do aluminiowego i wyposażonego w kilkadziesiąt finów radiatora odbywa się z dużą szybkością, co w widocznym stopniu redukuje skoki temperatury wywołane przez działanie funkcji turbo boost progresywnych procesorów.

przekazana na radiator energia grzejna jest rozpraszana poprzez wydajny wentylator Pulsar Pro ARGB 100 mm (800-2000 obr./min), którego tzw. Krzywa szybkości obrotowej została wyregulowana tak, aby zapewnić ciche działanie z popularnymi procesorami.

Adresowalne podświetlenie

Spartan 4 Evo ARGB wyekwipowany jest w podświetlony wentylator Pulsar Pro ARGB 100 mm, w przypadku którego światło przepuszczają nie tylko łopatki, lecz także ramka. Tworzy to niesamowity efekt i wzbogaca widocznie komputer zamontowany w obudowie z panelem bocznym ze szkła hartowanego. System podświetlenia zaopatrzony jest w funkcję Auto LED, która udostępnia efekt tęczy bez konieczności podpinania do kontrolera czy kompatybilnego systemu ARGB płyty głównej.

Istnieje możliwość podłączenia wentylatora Pulsar Pro ARGB do sterownika obsługującego system adresowalnego podświetlenia. Wówczas użytkownik ma możliwość dopasowania interesującego go efektu lub wręcz samodzielnie skomponować własny wzór świecenia. Ograniczeniem w tej sytuacji jest wyłącznie inwencja twórcza użytkownika.

Kompatybilne systemy ARGB płyt głównych zaopatrzone są w 3-pinowe złącze ARGB. Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light. Gigabyte RGB Fusion 2.0 (wyłącznie w systemie 2+1 z jednym pustym wyprowadzeniem między pinami) na większości płyt głównych tego producenta obsługiwany jest natywnie. Inne systemy adresowalnego oświetlenia także są obsługiwane, jeśli kompatybilne z wymienionymi. Wystarczy końcówkę przewodu ARGB zestawu chłodzenia Spartan 4 Evo ARGB wpiąć w stosowne złącze płyty głównej, a jej oprogramowanie wykryje świeże urządzenie LED.

Nowy system konstrukcji z wykorzystaniem backplate

Wszystkie coolery z rodziny Spartan 4 wyekwipowane zostały w nowy system montażu, w którym radiator mocowany jest na nieelastycznie do backplate płyty głównej sztywny element znajdujący się na jej rewersie. W sytuacji podstawki AMD (np. AM4) użytkowany jest standardowy backplate dołączany do płyt głównych. Dla jednostek Intela przewidziana została specjalna konstrukcja z tworzywa nienaturalnego, do której dokręca się wspólną dla wszystkich podstawek metalową platformę to do niej mocuje się radiator zgodnie z załączoną instrukcją obsługi. Taki system konstrukcji zagwarantuje dużo większe bezpieczeństwo transportowanego i już wcześniej zmontowanego komputera.

Zestawy chłodzenia SilentiumPC z rodziny Spartan 4 i Spartan 4 MAX seryjnie wyposażone są w pastę termoprzewodzącą Pactum PT-1 oraz zestaw montażowy dla najpopularniejszych podstawek procesorów. W sytuacji jednostek AMD są to: AM2/AM2+/AM3/AM3+/AM4, a także FM2 i FM2+. Kompatybilne gniazda układów Intela: LGA1150/ LGA1151/ LGA1155/ LGA1156/ LGA1200.

Główne atrybuty: Spartan 4 Evo ARGB

 • Zmodernizowany radiator z 2 ciepłowodami i bezpośrednim ich stykiem z powierzchnią procesora,
 • System adresowalnego podświetlenia ARGB z konsekwencją tęczy, który działa bez kontrolera czy podpięcia do kompatybilnego systemu ARGB płyty głównej (Auto LED),
 • produktywny i podświetlony wentylator Pulsar Pro ARGB 100 mm (800 2000 obr./min) z funkcją Auto LED,
 • Kompatybilność systemu podświetlenia z obudowami SilentiumPC z oznaczeniem Evo ARGB,
 • Współpraca z systemami: Asus Aura Sync, ASRock Polychrome Sync (3-pin ARGB), MSI Mystic Light (3-pin ARGB) i płytami głównymi Gigabyte RGB Fusion 2.0 (w systemie 2+1 pin ARGB),
 • Zoptymalizowana krzywa szybkości obrotowej wentylatora dla cichego działania całego zestawu,
 • Zaledwie 134 mm wysokości - pasuje choćby do stosunkowo wąskich obudów,
 • System montażu do backplate płyty głównej,
 • Nie koliduje z modułami pamięci RAM,
 • Pasta Pactum PT-1 1,5g (4,0 W/m*K) w zestawie.

Pozostałe atrybuty
Spartan 4 Evo ARGB specyfikacja: Współczynnik TDP: 125 W typ: wieża Wentylator: Pulsar Pro ARGB 100 mm PWM Auto LED kolor LED: ARGB (6 indywidualnych punktów świetlnych) Łożysko: hydrauliczne Żywotność: 50 000 h Wtyczka: 4-pin PWM (rotor wentylatora) + 3-pin (ARGB) Spartan 4 Evo ARGB zestaw gromadzi: Radiator Spartan 4, Wentylator Pulsar Pro ARGB 100 mm PWM wraz z zapinkami, zestaw zapinek do poszczególnych gniazd procesorów AMD i Intel wraz z backplate i metalową platformą, Pasta termoprzewodząca Pactum PT-1.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.