Menu

Domowy aparat do elektrostymulacji RoovJoy R-C4D prądy TENS/EMS

Cechy produktu

  • Producent RoovJoy 

Opis

Wielofunkcyjny dwukanałowy aparat do elektrostymulacji prądami TENS, a także EMS. Używany w terapii przeciwbólowej, do wzmacniania i rozbudowy mięśni i do masażu relaksacyjnego.oferuje łącznie 22 programy, w tym 6 programów częściowo konfigurowalnych i 5 programów do masażu.

nad wyraz prosty w obsłudze (tylko 6 przycisków). Zasilany bateryjnie.Elektrostymulator RoovJoy R-C4D, to jeden z najtańszych stymulatorów wielofunkcyjnych na rynku, mający jednak wszystko to, co jest najważniejsze w elektroterapii domowej.

Powinien spełnić podstawowe oczekiwania osób pragnących stosować łatwe urządzenie do prostych zabiegów prądami TENS/EMS średniej mocy.drobna kompaktowa pokrywa.22 programy zabiegowe.3 tryby stymulacji (3-w-1):Prądy TENS - terapia przeciwbólowa,Prądy EMS - wzmocnienie mięśni,Masaż - EMS rozluźniający.Możliwość jednostkowego skonfigurowania programów własnych TENS, a także EMS (tylko cechy impulsowe, bez parametrów czasowych).Funkcja wykrywania otwartego obwodu (samoczynne zerowanie).Pamięć ostatnio uruchamianego programu.Niezależna regulacja intensywności na obu kanałach przy pomocy odrębnych przycisków.40 stopni intensywności (0-60V).Wysoka jakość wykonania i atrakcyjne opakowanie (nieprzeciętne na podarek).Gwarancja: 1 rok.Urządzenie medyczne zgodne z dyrektywą 93/42/ECC.W pakiecie oprócz elektrostymulatora:pakiet 4 elektrod 5x5 cm.3 baterie AAA.zestaw przewodów połączeniowych.Instrukcja obsługi.Czym jest TENS?TENS, to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów sensorycznych, która jest produktywną metodą uśmierzania bólu powszechnie użytkowaną i uznawaną poprzez fizjoterapeutów klinicznych, rehabilitantów i sportowców na całym świecie.Prądy TENS o wysokiej częstotliwości aktywują mechanizmy blokowania bólu w systemie nerwowym wykorzystując zjawisko tzw.

bramki bólowej. Impulsy elektryczne wychodzące z elektrod naklejonych na skórze nad miejscem bólu, stymulują nerwy czuciowe, żeby zablokować dotarcie sygnału bólowego do mózgu, co powoduje, że ból nie jest odczuwany.

Natomiast prądy TENS o niskiej częstotliwości stymulują uwalnianie endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych naszego organizmu. TENS nie leczy przyczyn bólu, natomiast obniża jego odczuwanie.

Dotyczy to jednocześnie bólu ostrego jak i przewlekłego.Aparat RoovJoy R-C4D proponuje 9 uniwersalnych programów TENS, przy czym 3 programy można jeszcze w dodatku zróżnicować. Zalecamy zacząć od dowolnego programu i sprawdzić, który okaże się sprawny w walce z bólem.

Przy dłuższej terapii należy co jakiś czas zmieniać program, żeby organizm nie przyzwyczajał się do tego samego bodźca (habituacja). Czym jest EMS?EMS, to elektryczna stymulacja mięśni (a właściwie stymulacja nerwowo-mięśniowa), która jest powszechnie akceptowaną na świecie i uznaną metodą leczenia schorzeń mięśniowych, związanych w głównej mierze z zanikiem mięśni albo ich osłabieniem.

EMS wysyła impulsy elektryczne, które dochodzą do nerwów motorycznych, czyli odpowiedzialnych za pracę mięśni, co ćwiczy mięśnie w sposób pasywny.Impulsy EMS potrafią pobudzić działanie nerwów motorycznych obsługujących określone grupy mięśniowe.

trafne atrybuty impulsów EMS mogą jeszcze doprowadzić mięśnie do drgań, co jest używane do relaksacji mięśni i masażu rozluźniającego.Aparat RoovJoy R-C4D oferuje 8 uniwersalnych programów EMS, z których 3 można dostosować do jednostkowych potrzeb.

oryginalną cechą urządzenia, jak na poste urządzenie domowe, są 3 programy ze stymulacją naprzemienną (skurcz dwóch najróżniejszych mięśni na zmianę, asynchronicznie).dodatkowo dostępnych jest 5 programów EMS do masażu rozluźniającego.

dostępna jest również nieco bardziej innowacyjna odmiana modelu R-C4D - model RoovJoy R-C4A oferujący więcej programów TENS/EMS i z możliwością ładowania przez USB, ale bez stymulacji naprzemiennej EMS (co w większości przypadków nie jest aż tak widoczne).

Instrukcja obsługi elektrostymulatora ROOVJOY R-C4D (PL).Dokup więcej elektrod Urządzenie wyposażone jest w pakiet 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednego pacjenta o wymiarze 5x5cm i wystarczające na ok.

10-20 aplikacji. Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości. Oprócz elektrod samoprzylepnych można w niektórych przypadkach (głównie TENS) stosować w dodatku elektrody tekstylne.

na dodatek:Warto przeczytać:Czym jest elektrostymulacja TENS?Czym jest elektrostymulacja EMS?Zasady eksploatacji elektrod do elektrostymulacjiRodzaje stymualcji:TENSKanały:2Napięcie wyjściowe:60 VCzęstotliwość [Hz]:2-100 HzStandard połączenia elektrod:pin 2mmZasilanie:Baterie 3xAAA, 4,5VGwarancja:12 miesięcyMODEL:R-C4D...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.