Menu

Elektrostymulator RoovJoy R-C4A prądy TENS/EMS z ładowaniem USB

Cechy produktu

  • Producent RoovJoy 

Opis

Wielofunkcyjny dwukanałowy aparat do elektrostymulacji prądami TENS, a także EMS, zasilany z zaimplementowanego akumulatora ładowanego poprzez USB. Wykorzystywany w terapii przeciwbólowej, do wzmacniania i rozbudowy mięśni, a także do masażu relaksacyjnego.oferuje łącznie 60 programów, w tym 19 programów częściowo konfigurowalnych i 3 programy do masażu.

nad wyraz prosty w obsłudze (tylko 6 przycisków), a poszczególne programy zostały dopasowane do poszczególnych części ciała. Może być ładowany ze charakterystycznej ładowarki USB (brak w zestawie) do urządzeń mobilnych, komputera itp..Elektrostymulator RoovJoy R-C4A powinien spełnić podstawowe oczekiwania osób pragnących stosować nietrudne urządzenie do elektroterapii prądami TENS/EMS przeciętnej mocy w warunkach domowych.niewiele znacząca kompaktowa obudowa.60 programów zabiegowych z podziałem na części ciała (pokazane na ekranie).3 tryby stymulacji (3-w-1):Prądy TENS - terapia przeciwbólowa,Prądy EMS - wzmocnienie mięśni,Masaż - EMS rozluźniający.Możliwość indywidualnego skonfigurowania programów własnych TENS oraz EMS (tylko właściwości impulsowe, bez parametrów czasowych).zaimplementowany akumulator litowo-jonowy wystarczający na ok.

10 zabiegów.Ładowanie za pomocą micro-USB (podczas ładowania nie można wykonywać zabiegu).Funkcja blokowania klawiatury (tylko ręcznie).Funkcja wykrywania otwartego obwodu (automatyczne zerowanie).Pamięć ostatnio uruchamianego programu.Niezależna regulacja intensywności na obu kanałach przy pomocy jednej pary przycisków.40 poziomów intensywności (0-60V).Wysoka jakość wykonania i piękne opakowanie (wyśmienite na upominek).Gwarancja: 1 rok.Urządzenie medyczne zgodne z dyrektywą 93/42/ECC.W komplecie oprócz elektrostymulatora:komplet 4 elektrod 5x5 cm.przewód USB (mikro-USB).zestaw przewodów połączeniowych.Instrukcja obsługi.

Czym jest TENS?TENS, to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów sensorycznych, która jest wydajną metodą uśmierzania bólu powszechnie używaną i uznawaną poprzez fizjoterapeutów klinicznych, rehabilitantów i sportowców na całym świecie.Prądy TENS o wysokiej częstotliwości aktywują mechanizmy blokowania bólu w systemie nerwowym wykorzystując zjawisko tzw.

bramki bólowej. Impulsy elektryczne wychodzące z elektrod naklejonych na skórze nad miejscem bólu, stymulują nerwy czuciowe, aby zablokować dotarcie sygnału bólowego do mózgu, co powoduje, iż ból nie jest odczuwany.

Natomiast prądy TENS o niskiej częstotliwości stymulują uwalnianie endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych naszego organizmu. TENS nie leczy przyczyn bólu, natomiast zniża jego odczuwanie.

Dotyczy to jednocześnie bólu ostrego jak i przewlekłego.Aparat RoovJoy R-C4A oferuje 30 programów TENS podzielonych na 10 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny). Czym jest EMS?EMS, to elektryczna stymulacja mięśni (a właściwie stymulacja nerwowo-mięśniowa), która jest powszechnie akceptowaną na świecie i cenioną metodą leczenia schorzeń mięśniowych, związanych głównie z zanikiem mięśni albo ich osłabieniem.

EMS wysyła impulsy elektryczne, które dochodzą do nerwów motorycznych, czyli odpowiedzialnych za pracę mięśni, co ćwiczy mięśnie w sposób pasywny.Impulsy EMS potrafią pobudzić działanie nerwów motorycznych obsługujących określone grupy mięśniowe.

odpowiednie atrybuty impulsów EMS mogą dodatkowo doprowadzić mięśnie do drgań, co jest wykorzystywane do relaksacji mięśni i masażu rozluźniającego.Aparat RoovJoy R-C4A proponuje 27 programów EMS podzielonych na 9 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny).

ponadto przystępne są 3 programy EMS do masażu rozluźniającego. Instrukcja obsługi elektrostymulatora ROOVJOY R-C4A (PL).Dokup więcej elektrod Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednego pacjenta o rozmiarze 5x5cm i wystarczające na ok.

10-20 aplikacji. Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dopełniające elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości. Oprócz elektrod samoprzylepnych można w niektórych przypadkach (przeważnie TENS) stosować także elektrody tekstylne.

dodatkowo:Warto przeczytać:Czym jest elektrostymulacja TENS?Czym jest elektrostymulacja EMS?Zasady eksploatacji elektrod do elektrostymulacjiRodzaje stymualcji:TENSKanały:2Napięcie wyjściowe:60 VCzęstotliwość [Hz]:2-120 HzStandard połączenia elektrod:pin 2mmZasilanie:Akumulator wbudowanyGwarancja:12 miesięcyMODEL:R-C4A...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.