Moje konto
  • Allevyn Ag nieprzylepny ze srebrem 10x10cm - 1szt. Allevyn Ag nieprzylepny ze srebrem 10x10cm - 1szt.

Allevyn Ag nieprzylepny ze srebrem 10x10cm - 1szt.

0 ofert z 0 sklepów

Producent Smith & Nephew WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Smith & Nephew

Popularne produkty z kategorii Pozostałe artykuły opatrunkowe innych firm

Informacje o produkcie

ProducentSmith & Nephew

Allevyn Ag Non Adhesive - nieprzylepny opatrunek z pianki poliuretanowej z cząsteczkami srebra, przeznaczony na zakażone rany o umiarkowanym lub obfitym wysięku, sterylny. Właściwości: trwałe i skuteczne działanie przeciwbakteryjne; skuteczność wobec szerokiego spektrum patogenów; duże zdolności absorbcyjne, optymalne zarządzanie wysiekiem; redukuje ryzyko maceracji skóry; uformowane i zaklejone brzegi opatrunku dla zapewnienia skuteczniejszej ochrony przed przeciekaniem pełni rolę "wyściółki" zapewniając pacjentowi dodatkowy komfort opatrunek może pozostawać na ranie do 7 dni.

Opatrunki na rany Allevyn: Allevyn to hydrokomórkowe opatrunki z pianki poliuretanowej i są klinicznie przebadanymi, ekonomicznymi produktami do nowoczesnego leczenia ran. Seria opatrunkow ALLEVYN jest idealnym rozwiązaniem przy ranach tj.: odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podłudzi, oparzenia II i III stopnia, przeszczepy skóry, miejsca pobrania przeszczepu skórnego, obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry.

Dzięki delikatnej strukturze hydrokomórkowej ALLEVYN może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiekowego (wielokrotność swojej własnej masy) zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci.

Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska.

Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku. Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania.

Miękki materiał poliuretanowo-piankowy doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też