Menu

Okładziny / klocki hamulcowe Accent organiczno-metaliczne Avid Elixir Avid DB 3/5 SRAM XX, X0

Cechy produktu

  • Producent Accent 

Opis

Klocki półmetalowe do hamulców tarczowych Avid Elixir, Avid DB3, Avid DB5, SRAM XX, SRAM X0

W skład zestawu wchodzą dwie okładziny oraz sprężynka.

Są do najszczególniej innowacyjne technicznie klocki marki Accent. Okładzina klocków składa się z dwóch części srebrnych i jednej organicznej, tym samym łączą ze sobą wszystkie mocne strony okładzin metalicznych i ekologicznych.

Uniwersalne i przeznaczone do użytkowania w skomplikowanych warunkach terenowych.

Klocki z okładziną naturalną są rozwiązaniem dość uniwersalnym. Wykonane są z mieszanki naturalnej z domieszką metali. Nadają się idealnie dla lżejszych rowerzystów, do jazdy rekreacyjnej i na trasach pozbawionych wielokilometrowych zjazdów i we względnie niewiele błotnistym terenie. Zużywają się szybciej od srebrnych, gorzej odprowadzają ciepło, lecz mogą generują mniej hałasu w trakcie hamowania metaliczne i zapewniają udoskonaloną modulację.

Klocki z okładziną srebrną spiekaną są jednymi z najdroższych i najwytrwalszych pod kątem materiału. Ich głównymi zaletami są solidność, szczególnie prawidłowe odprowadzanie i wytrzymałość na ciepło. Dzięki czemu nadają się do, wielokilometrowych zjazdów, na ciężkie warunki atmosferyczne i dla ciężkich rowerzystów. także kilka wad. Po pierwsze obszerniejsza cena od klocków z okładzinami organicznymi, po drugie same podczas hamowania emitują bardzo wysokie temperatury. Ciepło to natomiast oddawane jest typowo na zacisk hamulca i dalej do przewodu hamulcowego. Ze względu na tę emisję ciepła nie mogą być używane w mechanicznych hamulcach tarczowych. Wymagająrewelacyjnego odpowietrzenia przewodów hamulcowych, bo choćby najmniejszy pęcherz powietrza przy wysokich temperaturach znacznie się powiększy i może spowodować zmniejszenie siły hamowania. Ponadto, klocki srebrne powodują szybsze zużywanie tarcz, często wydają nieprzyjemne odgłosy podczas hamowania i najkorzystniejszą siłę hamowania osiągają kiedy tarcza i klocki są już trochę rozgrzane.

Producent: Accent

Przeznaczenie: Avid Elixir, Avid DB3, Avid DB5, SRAM XX, SRAM X0

wariant okładziny: dwuskładnikowa srebrno-organiczna

Średnia waga zestawu: 22 g

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.