Menu

Amerykański Orzeł 1 uncja srebra - Srebro lokacyjne - Goldenmark

Cechy produktu

  • Producent US Mint 

Opis

Najpopularniejsza, amerykańska, srebrna moneta bulionowa. Po raz pierwszy wyemitowana została w 1986 roku poprzez US Mint. Jest przy tym jedną z najpopularniejszych i najistotniej rozpoznawalnych, metalicznych monet na świecie.

Awers monety, zaprojektowany przez Adolpha A. Weinmana, demonstruje kobietę z gałązką oliwną - Liberty, personifikację wolności, która stoi u podstaw etosu powstania państwa Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W tle zobaczyć można wschód słońca nad Kapitolem. Rewers został zaprojektowany przez Johna Mercantiego. Pokazuje orła nad gniazdem, który także trzyma w dziobie gałązkę oliwną. To właśnie od temu orłowi, moneta zawdzięcza swoją nazwę.

Srebro jest metalem szlachetnym, który - podobnie jak złoto - ma rewelacyjną tradycję, jeżeli chodzi o magazynowanie wartości. Poprzez tysiące lat użytkowane było jako pieniądz. Aktualnie ponadto pełni funkcję instrumentu przechowującego wartość.

produktywnie zabezpiecza nasze pieniądze przed skutkami inflacji, a także zawirowań gospodarczych i ekonomicznych. Uwaga - o ile w opisie produktu nie został określony jeden mocny rok wybicia, to wysyłane są monety z losowych roczników.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.