Menu

12x Racja żywnościowa NRG-5 hermetyczna ważn.2038r

Cechy produktu

  • Producent MSI GMBH Germany 

Opis

komplet 24 sztuk (24 racji).

Racja żywnościowa NRG-5. Jedno z najpopularniejszych rozwiązań wyprawowych, survivalowych i użytkowanych wśród grup paramilitarnych/asg.

Przydatność do spożycia - ok. 20 lat (obecnie mamy z terminem 11.2040 - nie, to nie pomyłka).

Racja żywnościowa NRG-5 ma postać wysokoenergetycznych sprasowanych kostek, przygotowanych ze części pochodzenia roślinnego. To jedna z najmocniej renomowanych racji żywnościowych w użyciach survivalowych, wyprawowych a dodatkowo tych o militarnym charakterze. NRG-5 występuje w kompletach przetrwaniowych równocześnie przeznaczonych do zastosowań lądowych jak i morskich - dzięki hermetycznemu wielowarstwowemu opakowaniu zamkniętemu ciśnieniowo.

nieznaczne wymiary (14 x 8 x 6 cm) w zestawieniu z dobrym zbilansowaniem części odżywczych i wysokiej kaloryczności sprawia, że NRG-5 sprawdza się a najróżniejszych użyciach outdoorowych a także sytuacjach kryzysowych.

dzięki temu, iż racje mają przeciętnie 20 lat przydatności do spożycia można je przechowywać jako żelazny zapas na czarną godzinę, czy czas klęsk żywiołowych do czasu dotarcia pomocy.

Smak NRG-5 jest miły, lekko słodkawy, pełny. Kostkę można zjeść na sucho (jest gotowa do spożycia), na mokro zalewając uprzednio wodą albo w wersji lux - zalewając ją mlekiem jeżeli jest przystępne.

U nas pudło racji NRG-5 jest zabezpieczeniem na "gorszy czas" (pamiętamy np. Powódź z 1997, gdzie nagle okazało się, iż sklepy są zalane a z dostawami żywności jest problem), ale służy namw trakcie ćwiczeń taktycznych.

NRG-5 jest wytrzymała na zmienne temperatury i dużą wilgotność.

Opakowanie zawiera 9 kostek o łącznej masie ok. 500 g. - to usprawnia dzielenie się posiłkiem.

Łączna wartość energetyczna: 9600 kJ / 2300 kcal

Wartości odżywcze w 100g:
Energia: 460 kcal
Tłuszcze: 17,3 g
w tym nasycone: 8,6 g
Węglowodany: 53,1 g
w tym cukry: 15,4 g
Białko: 14,5 g
Błonnik: 7,1 g
Sól (dodatek smakowy): 0,48 g

Skład: pieczona pszenica, tłuszcz roślinny, cukier, proteiny sojowe, ekstrakt słodu jęczmiennego, witaminy i minerały.

Nie posiada mięsa i tłuszczów zwierzęcych.

Producent: MSI GMBH, Niemcy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.