Menu

Szungit z Karelii oryginalny filtr - aktywator wody 500g

Cechy produktu

  • Producent Prirodniy Celitel, Rosja 

Opis

Tu kupisz prawdziwy, najwyższej jakości szungit

Minerał naturalnie występujący w przyrodzie – Szungit – był od tysiącleci wykorzystywany poprzez naszych przodków do poprawiania jakości wody pitnej.

przez ten czas jego właściwości zostały sprawdzone i potwierdzone, a działanie wspomagające zdrowie stosuje się do dzisiaj.

Shungit jest sprawnym materiałem do uzdatniania i uzdatniania wody.


Pod względem właściwości fizycznych i mechanicznych (odporność, ścieranie, gęstość nasypowa) szungit jest zbliżony do konwencjonalnie użytkowanego materiału filtracyjnego — piasku kwarcowego.

Szungit ma zdolność sorpcyjną dla szerokiej gamy substancji naturalnych (środków powierzchniowo czynnych, alkoholi, żywic, pestycydów, produktów ropopochodnych itp.).

Szungit należycie usuwa z wody dioksyny

Szungit wykazuje zdolność do dezynfekcji i oczyszczania wody z bakterii, zarodników, prostych mikroorganizmów, niebiesko-zielonych alg.

Szungit ma zdolność nadawania wodzie aktywności biologicznej i leczniczych.

Szungit ma właściwości katalityczne, które przyspieszają utlenianie sorbowanych substancji organicznych.

zakup w pakiecie taniej

Często użytkowany jest w stacjach uzdatniania wody zamiast wkładów z węgla aktywowanego. Wszyscy wiemy, że węgiel aktywny ma rewelacyjną adsorpcję, lecz szungit przewyższa go pod względem sprawności aż 30 razy!

Szungit zatrzymuje do 94% krzywdzących skażeń zawartych w wodzie: azotanów, azotynów, soli metali ciężkich, pestycydów, produktów ropopochodnych. Niszczy związki naturalne niebezpieczne dla ludzi: kwasy, żywice, alkohole.

Nie wpływa niekorzystne sole mineralne. Dlatego przyjmuje się również, że szungit aktywuje wodę, czyli czyni ją bardziej {pomocn|przydatn)ą.

Sposób użycia szungitu

Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą.

Do przygotowania wody szungitowej zalecamy szklany pojemnik. Nie ma on żadnego wpływu na jakość i właściwości oczyszczonej wody.

Pozostawić 100 g szungitu na 1 l wody na 3 dni do zniknięcia mętności. W miarę zużycia dolewać wodę. Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Wykorzystywać do do picia, gotowania, płukania gardła, inhalacji, kąpieli, mycia włosów i twarzy.

Jak często wymieniać szungit

Należy jednak pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu.

Dlatego najlepiej wymieniać „filtr szungitowy" raz na 3-6 miesięcy.

Chcesz wiedzieć więcej o szungicie? Poczytaj artykuły na naszym blogu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.