Menu

Frontline Combo M krople dla średnich psów 3szt.

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Combo M krople dla przeciętnych psów 3szt.

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu zapewnia ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 8 tygodni, przed inwazją kleszczami poprzez okres: 4 tygodni. Opakowanie zawiera 3 dawki preparatu.

Frontline Combo to krople, które dzięki komfortowej pipecie można prosto i błyskawicznie zaaplikować. Psa nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę pomiędzy łopatkami. Wtedy możemy mieć pewność, że pupil nie wyliże preparatu.

Preparat może być stosowany u dorosłych psów.

Co akcentuje Frontline Combo na tle pozostałych preparatów Frontline?

Prócz podstawowej ochrony działa na dodatek w otoczeniu na stadia rozwojowe pchły, chroni pupila i dom.


POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Transparentny roztwór o bursztynowej barwie.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY produktu LECZNICZEGO Pipetka 1,34 ml posiada Fipronil 134,00 mg, (S)–metopren 120,60 mg.

wyróznionIA Preparat jest asygnowany dla psów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/albo wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 8 tygodni u psów. Preparat uniemożliwia rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze), a także larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych poprzez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się poprzez okres 8 tygodni u psów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 4 tygodni u psów po podaniu. Leczenie inwazji wszołów (Trichodectes canis – u psów). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł albo w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych poprzez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się poprzez 4 tygodnie po podaniu.

PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak trafnych informacji, nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, stany gorączkowe) albo w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może powodować działania niechciane, a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się używania produktów u gatunków innych niżeli docelowe. Nie stosować w sytuacji nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99

NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 1628-1632/05

towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.