Menu

FRONTLINE Combo Spot-On przeciw kleszczom i pchłom dla dużych psów L (20-40 kg) 3 pipetki - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!

Cechy produktu

  • Producent FRONTLINE 

Opis

wielka OCHRONA dla psów ras obszernych (20 - 40 kg). Frontline Combo zabezpiecza zwierzęta i otoczenie eliminując wszoły, kleszcze i pchły, dodatkowo we wczesnych stadiach rozwoju (jaja, larwy i poczwarki).gwarantuje długofalową ochronę przed inwazją pcheł i kleszczy.

Substancją czynną jest Fipronil - insektycyd oraz akrycyd, który cechuje się wysoką zabójczością dla pcheł i kleszczy, a niską dla psów, kotów i ludzi. Preparat w pipecie jest połączeniem dwóch substancji czynnych, które działając wspólnie eliminują wszystkie stadia rozwojowe pchły na każdym etapie jej cyklu rozwojowego.

Frontline Combo Spot-On nie tylko produktywnie eliminuje osobniki dorosłe,także uniemożliwia rozwojowi ich następnych pokoleń. Zabezpiecza to zwierzę przed kolejnymi zakażeniami. FRONTLINE COMBO ® Spot On ma postać płynu, który zagwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom.

dostępny jest w pipetach których zawartość stanowi pojedynczą dawkę indywidualną. FRONTLINE COMBO ® Spot On jest produktem wygodnym w użyciu i odznaczającym się wysoką sprawnością. Wystarczy jeśli podasz go 1 raz na miesiąc, żeby zapewnić Twojemu zwierzęciu ochronę prze inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Dotarcie preparatu do wszelkich partii ciała trwa od 24 do 48 godzin. Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 godzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są możliwe, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

Po zaimplementowaniu leku należy uważnie obserwować zwierzę. Jak w przypadku każdego tego typu preparatu mogą pojawić się skutki uboczne. Po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących zachować czy sygnałów, należy bezzwłocznie zasięgnąć rady albo udać się do lekarza weterynarii.

NAZWA produktu LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Combo Spot-on dla psów L. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Transparentny roztwór o bursztynowej barwie. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY artykułu LECZNICZEGO Pipetka 2,68 ml posiada Fipronil 268,00 mg, (S)–metopren 241,20 mg.

wyodrębnionIA Preparat jest dedykowany dla kotów i psów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł albo w inwazjach mieszanych z kleszczami i/albo wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie u kotów oraz 8 tygodni u psów.

Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się poprzez okres 6 tygodni u kotów i 8 tygodni u psów.

Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów, a także do 4 tygodni u psów po podaniu.

Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być użytkowany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł albo w inwazjach mieszanych z kleszczami.

Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły.

Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu. PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak stosownych informacji, nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg.

Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, stany gorączkowe) albo w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może powodować działania niepożądane a choćby prowadzić do padnięć.

Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się wykorzystywania produktów u gatunków innych niżeli docelowe. DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ informacji O LEKU Czerwiec 2020 NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGOBoehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGOBoehringer Ingelheim Sp.

z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC Przed wykorzystaniem zapoznaj się z treścią ulotki załączonej do opakowania.

Opakowanie: 3 x 2,68 ml

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.