Menu

Worki na psie odchody białe 15 rolek/15sztuk

Cechy produktu

 • Producent Ekoway 

Opis

Super solidne worki na psie odchody zgodne z normą EN 13432 – „Z Miłości do Planety Ziemi".


ilość na rolce: 15 sztuk

Kolor: Białe

proponujemy wytworzone w Polsce, w 100% biodegradowalne i 100% kompostowalne produkty, które są tworzone z ascetycznców naturalnych zgodnie z normą EN 13432. Do produkcji naszych worków wykorzystujemy skrobię ziemniaczaną, dzięki której uzyskujemy potężne i wytrzymałe produkty, przyjazne dla środowiska. Dzięki zaznaczonej granicy między poszczególnymi workami, można je z łatwością oddzielić i pojedynczo zabrać ze sobą. Sprzątanie po psich pupilach jest obowiązkiem każdego jego właściciela. Może być to jednak przyjemność. Troska o środowisko naturalne to nasza misja, która przyświeca nam od 2008 roku. Dlatego stworzyliśmy wysokiej jakości woreczki do sprzątania po czworonożnym przyjacielu. Mają optymalną wielkość, dzięki czemu w nieskomplikowany i komfortowy sposób zapakujesz do niego kupę psa każdej rasy i każdej wielkości. Dzięki temu, iż nasze worki są w 100% biodegradowalne, dbamy o środowisko podwójnie.


Certyfikacja:
Produkty zostały wykonane zgodnie z posiadanymi atestami kompostowalności OK Compost wydanymi poprzez TÜV Austria, który jest wiodącym dostawcą usług w dziedzinie testowania, kontroli i certyfikacji. Wytworzone przez nas produkty nie zawierają w swym składzie materiałów nienaturalnych i zostały stworzone w 100% z certyfikowanego poprzez T Ü V ascetycznca na bazie PLA zawierającego naturalne polimery, który jest kompostowalny i biodegradowalny.

Specyfikacja:

 • 100 % kompostowalne
 • 100% biodegradowalne
 • stworzone z bezkompromisowców naturalnych (skrobia ziemniaczana)
 • Zgodne z normą EN 13432:2002
 • dokument OK compost TUV Austria
 • Kolor: Białe
 • Wodoszczelne i bezwonne
 • Trwałe i spektakularne do rozdzielenia
 • Wystarczająco duże nawet dla największych psów
 • Grubość: 16 mikronów
 • wymiar: 23x31
 • Polska produkcja


Czas rozkładu:
W warunkach kompostowych (w występowaniu tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w czasie około 45-90 dni.

Składowanie:
Opakowania powinny być magazynowane w adekwatnych warunkach, tj. W suchym i nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych pomieszczeniu, nie tracą swoich atrybuty poprzez okres minimum 12 miesięcy.
cykl rozkładu rozpoczyna się dopiero w warunkach panujących w kompostowniach przemysłowych (T Ü V Industrial) lub w kompostowniach przydomowych (T Ü V Home).

Nasza oferta:
Jako doświadczony marka posiadamy możliwości techniczne, umożliwiające wydajną realizację zamówień indywidualnych potrzeb naszych Klientów, na worki z logiem Klienta.

Realizujemy zamówienia detaliczne i hurtowe. Oferty powyżej 10 palet przygotowujemy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży.

aktualnie terminy „biodegradacja", „materiały biodegradowalne", „kompostowalność" itp. Są niezwykle powszechne,niejednokrotnie nadużywane i bywają źródłem nieporozumień. Nie daj się zwieść! skrupulatnie sprawdzaj dokumenty i specyfikacje kupowanych produktów organicznych.

mnóstwo firm oferuje produkty oksydegradowalne, które nie mają nic wspólnego z ekologią, a wprowadzają Klienta w błąd. Oksydegradowalność oznacza, iż pod wpływem warunków atmosferycznych, folia rozpada się na mikroplastik (plastikowy proszek). Nadal istnieje w środowisku tyle, że w rozproszonej formie, którą nadal można wdychać, zwierzęta mogą jeść, a oceany przyjmować.

artykuł kompostowalny zawsze jest biodegradowalny, lecz biodegradowalny nie zawsze jest kompostowalny.

Aby dany towar mógł zostać uwielbiany za w pełni biodegradowalny i kompostowalny, musi spełniać specjalne normy dotyczące przydatności do kompostowania.

W Unii Europejskiej reguluje to zharmonizowana z dyrektywą 94/62/EC3 norma EN 13432:2002*.
Zgodnie z nią, szereg szczegółowych testów określa, czy badany produkt:

 • nie zawiera w swoim składzie metali ciężkich i innych, niebezpiecznych pierwiastków
 • rozkłada się w kontrolowanych warunkach w terminie krótszym, niż 6 miesięcy, a przemiana zawartego w materiale węgla w tlenek lub dwutlenek węgla i w biomasę następuje w przynajmniej 90% i kreuje niewiele znaczący, pozbawiony substancji toksycznych i sprzyjający hodowli roślin kompost
 • farby i pigmenty użyte do nadruków albo barwienia nie zawierają opornych na rozkład polimerów albo pigmentów bazujących na metalach ciężkich.

Nasze produkty biodegradowalne są produkowane z surowców naturalnych pochodzących z odnawialnych źródeł. Zaletami takich opakowań jest możliwość ich spożywania poprzez mikroorganizmy. Podczas rozkładu nie kreujeją odpadów, czyli nie uwolnią do atmosfery szkodliwych substancji, tj. Pierwiastki chemiczne i gazy. Dzięki czemu osiągamy mniejszy ślad węglowy. Mogą być też poddawane ponownemu recyklingowi.

ekologiczne produkty Ekoway w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji zgubnego związku rozkładającego się poprzez setki lat. Worki, torby i folie Ekoway w warunkach kompostowych (w występowaniu tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni do 6 miesięcy.

Co oznacza,produkt jest kompostowalny?
Podlegający procesowi kompostowania, czyli biodegradacji w kontrolowanych warunkach w występowaniu tlenu. Produkt umieszczony w odpowiednim środowisku albo kompostowni, rozkłada się z plastików do CO2, a inne elementy do biomasy i gleby. "stosowne środowisko" oznacza w tym przypadku temperaturę otoczenia między 50-70°C, odpowiednią wilgotność, ciśnienie i odpowiednią liczbę i warianty mikroorganizmów.

Konsument może kompostować na 2 sposoby:

W kompostowniku przydomowym: szczelnie zamkniętej jednostce, w której występują wcześniej wspomniane warunki - przede wszystkim przy wykorzystaniu resztek jedzenia, odpadów roślinnych i robaków.

W kompostowni przemysłowej: instytucji, przeważnie zarządzanej przez samorządy albo władze lokalne, która odbiera i przetwarza kompostowalne materiały na dużą skalę. Kompostownie formujeją warunki o wyższej temperaturze i wyższym ciśnieniu w przypadku kompostowników przydomowych. Produktem końcowym jest gleba albo biomasa, która dostarcza ekologicznych, naturalnych i nietoksycznych składników do gleby.

W imieniu naszej firmy, naszej Planety, a także jej wszelkich mieszkańców dziękujemy za zainteresowanie produktami kompostowalnymi/organicznymi.

Dzięki świadomym wyborom pomagasz nam zmieniać Świat na udoskonalony!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.