Menu

Worki na psie odchody białe 20 rolek/15sztuk

Cechy produktu

 • Producent Ekoway 

Opis

Super konkretne worki na psie odchody zgodne z normą EN 13432 – „Z Miłości do Planety Ziemi".


liczba na rolce: 15 sztuk

Kolor: Białe

oferujemy stworzone w Polsce, w 100% biodegradowalne i 100% kompostowalne produkty, które są wykonane z ascetycznców naturalnych zgodnie z normą EN 13432. Do produkcji naszych worków wykorzystujemy skrobię ziemniaczaną, dzięki której uzyskujemy solidne i wytrzymałe produkty, przychylne dla środowiska. Dzięki zaznaczonej granicy pomiędzy poszczególnymi workami, można je prosto oddzielić i pojedynczo wziąć ze sobą. Sprzątanie po psich pupilach jest obowiązkiem każdego jego właściciela. Może być to jednak przyjemność. Troska o środowisko naturalne to nasza misja, która przyświeca nam od 2008 roku. Dlatego stworzyliśmy wysokiej jakości woreczki do sprzątania po czworonożnym przyjacielu. Posiadają słuszną wielkość, dzięki czemu w nieskomplikowany i wygodny sposób zapakujesz do niego kupę psa każdej rasy i każdej wielkości. Dzięki czemu, iż nasze worki są w 100% biodegradowalne, dbamy o środowisko podwójnie.


Certyfikacja:
Produkty zostały wytworzone zgodnie z posiadanymi dokumentami kompostowalności OK Compost wydanymi przez TÜV Austria, który jest wiodącym dostawcą usług w dziedzinie testowania, kontroli i certyfikacji. Wykonane poprzez nas produkty nie zawierają w swym składzie materiałów sztucznych i zostały produkowane w 100% z certyfikowanego poprzez T Ü V surowca na bazie PLA zawierającego naturalne polimery, który jest kompostowalny i biodegradowalny.

Specyfikacja:

 • 100 % kompostowalne
 • 100% biodegradowalne
 • stworzone z surowców naturalnych (skrobia ziemniaczana)
 • Zgodne z normą EN 13432:2002
 • certyfikat OK compost TUV Austria
 • Kolor: Białe
 • Wodoszczelne i bezwonne
 • Trwałe i spektakularne do rozdzielenia
 • Wystarczająco obfite choćby dla największych psów
 • Grubość: 16 mikronów
 • wymiar: 23x31
 • Polska produkcja


Czas rozkładu:
W warunkach kompostowych (w występowaniu tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w czasie około 45-90 dni.

Składowanie:
Opakowania powinny być magazynowane w stosownych warunkach, tj. W suchym i nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych pomieszczeniu, nie tracą swych właściwości poprzez okres minimum 12 miesięcy.
proces rozkładu inicjuje się dopiero w warunkach panujących w kompostowniach przemysłowych (T Ü V Industrial) lub w kompostowniach przydomowych (T Ü V Home).

Nasza oferta:
Jako doświadczony producent posiadamy możliwości technologiczne, umożliwiające sprawną realizację zamówień jednostkowych potrzeb naszych Klientów, na worki z logiem Klienta.

Realizujemy zamówienia detaliczne i hurtowe. Oferty powyżej 10 palet przygotowujemy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży.

obecnie terminy „biodegradacja", „materiały biodegradowalne", „kompostowalność" itp. Są niezwykle powszechne,niejednokrotnie nadużywane i bywają źródłem nieporozumień. Nie daj się zwieść! dokładnie sprawdzaj certyfikaty i specyfikacje kupowanych produktów organicznych.

sporo firm oferuje produkty oksydegradowalne, które nie mają nic wspólnego z ekologią, a wprowadzają Klienta w błąd. Oksydegradowalność oznacza, że pod wpływem warunków atmosferycznych, folia rozpada się na mikroplastik (plastikowy proszek). Nadal istnieje w środowisku tyle, iż w rozproszonej formie, którą nadal można wdychać, zwierzęta mogą jeść, a oceany przyjmować.

towar kompostowalny zawsze jest biodegradowalny, ale biodegradowalny nie za każdym razem jest kompostowalny.

Aby dany artykuł mógł zostać szanowany za w pełni biodegradowalny i kompostowalny, musi spełniać specjalne normy dotyczące przydatności do kompostowania.

W Unii Europejskiej reguluje to zharmonizowana z dyrektywą 94/62/EC3 norma EN 13432:2002*.
Zgodnie z nią, szereg szczegółowych testów określa, czy badany produkt:

 • nie posiada w swoim składzie metali ciężkich i innych, niebezpiecznych pierwiastków
 • rozkłada się w kontrolowanych warunkach w terminie krótszym, aniżeli 6 miesięcy, a przemiana zawartego w materiale węgla w tlenek albo dwutlenek węgla i w biomasę następuje w przynajmniej 90% i tworzy znikomy, pozbawiony substancji toksycznych i sprzyjający hodowli roślin kompost
 • farby i pigmenty użyte do nadruków lub barwienia nie zawierają opornych na rozkład polimerów albo pigmentów bazujących na metalach ciężkich.

Nasze produkty biodegradowalne są wykonane z ascetycznców naturalnych pochodzących z odnawialnych źródeł. Zaletami takich opakowań jest możliwość ich spożywania przez mikroorganizmy. Podczas rozkładu nie generujeją odpadów, czyli nie uwolnią do atmosfery destrukcyjnych substancji, tj. Pierwiastki chemiczne i gazy. Dzięki czemu osiągamy mniejszy ślad węglowy. Mogą być też poddawane ponownemu recyklingowi.

organiczne produkty Ekoway w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się poprzez setki lat. Worki, torby i folie Ekoway w warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni do 6 miesięcy.

Co oznacza,artykuł jest kompostowalny?
Podlegający procesowi kompostowania, czyli biodegradacji w kontrolowanych warunkach w występowaniu tlenu. Produkt umieszczony w odpowiednim środowisku albo kompostowni, rozkłada się z plastików do CO2, a inne składniki do biomasy oraz gleby. "optymalne środowisko" oznacza w tym przypadku temperaturę otoczenia pomiędzy 50-70°C, odpowiednią wilgotność, ciśnienie i odpowiednią liczbę i typy mikroorganizmów.

Konsument może kompostować na 2 sposoby:

W kompostowniku przydomowym: szczelnie zamkniętej jednostce, w której występują wcześniej wspomniane warunki - na ogół przy wykorzystaniu resztek jedzenia, odpadów roślinnych i robaków.

W kompostowni przemysłowej: instytucji, w głównej mierze zarządzanej poprzez samorządy albo władze lokalne, która odbiera i przetwarza kompostowalne materiały na dużą skalę. Kompostownie tworzyją warunki o wyższej temperaturze i wyższym ciśnieniu w przypadku kompostowników przydomowych. Produktem końcowym jest gleba lub biomasa, która dostarcza organicznych, naturalnych i nietoksycznych części do gleby.

W imieniu naszej firmy, naszej Planety, a także jej wszystkich mieszkańców dziękujemy za zainteresowanie produktami kompostowalnymi/naturalnymi.

Dzięki świadomym wyborom pomagasz nam zmieniać Świat na udoskonalony!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.