Menu

BAYER Drontal dla kotów 2 tabletki odrobaczające środek przeciwpasożytniczy - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!

Cechy produktu

 • Producent Bayer 

Opis

pakiet Foresto dla Kota/Psa poniżej 8 kg + Bayer Drontal dla kotĂłw. Foresto Dlsa Kota/Psa Do 8 Kg:

TwĂłj pupil zmaga się z problemem kleszczy albo pcheł? Obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa Foresto pomoże Ci efektywnie rozwiązać ten problem!

DZIAŁANIE towaru U KOTĂ"W I PSĂ"W:

GłĂłwne zalety towaru:

 • Zwalcza i zapobiega inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy.
 • chroni bezpośrednie otoczenie zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.
 • Foresto może być używane jako składnik strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skĂłry (APZS).
 • towar wykazuje długofalową wydajność roztoczobĂłjczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus)i odstraszającą (uniemożliwia żerowaniu pasożytĂłw) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) poprzez okres 8 miesięcy. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy początkuje się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
 • artykuł wykazuje wydajne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

w przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem innowacyjnania, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczakĂłw w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego także zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży.

dopełniające DZIAŁANIE produktu U PSĂ"W:

 • produkt zagwarantuje pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenĂłw Babesia canis vogeli i Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psĂłw przez okres 7 miesięcy.
 • Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi poprzez muchĂłwki Phlebotomus (muchy piaskowe), poprzez okres do 8 miesięcy.
 • użytkowane przy zwalczaniu inwazji wszołĂłw (Trichodectes canis).

PRZECIWWSKAZANIA:
 • Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni.
 • Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
 • Nie stosować w sytuacji nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

PRZED zastosowanieM artykułu NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ załączonEJ ULOTKI.


ZGODNIE Z PRZEPISAMI POLSKIEGO PRAWA, artykuł TEN ZNAJDUJE SIĘ NA LIŚCIE OTC I JEGO ZAKUP JEST osiągalnY WYŁĄCZNIE PRZY WYBORZE ODBIORU OSOBISTEGO lub ZLECENIA ODBIORU W WYBRANEJ FIRMIE KURIERSKIEJ. NIE SPRZEDAJEMY artykułu GABINETOM WETERYNARYJNYM oraz SKLEPOM ZOOLOGICZNYM.

Drontal dla KotĂłw:
wyznaczonIA LECZNICZE
Zwalczanie inwazji nicieni i tasiemcĂłw przewodu pokarmowego kotĂłw, takich jak:
Toxocara cati, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma braziliense, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia taenieformis, Mesocestoides spp., Joyeuxiella spp.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u kociąt przed ukończeniem trzeciego tygodnia życia.
Nie stosować u kotek w pierwszych dwĂłch trymestrach ciąży.

DZIAŁANIA niechciane
Nieznane.
O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego artykułu albo zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawĂłw nie wymienionych w ulotce ( w tym rĂłwnież objawĂłw u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny albo Urząd Rejestracji towarĂłw Leczniczych, WyrobĂłw Medycznych i towarĂłw BiobĂłjczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział produktĂłw Leczniczych Weterynaryjnych).

SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, JEŻELI niezbędnE
Specjalne środki ostrożności dotyczące używania u zwierząt:
Przed wykorzystywaniem u zwierząt w złym stanie ogĂłlnym lub wykazujących objawy silnego zarobaczenia, należy zwrĂłcić się o poradę lekarza weterynarii.
W celu ograniczenia ryzyka ponownej inwazji wszystkie zwierzęta bytujące razem powinny być leczone w tym samym czasie.
Po każdym zabiegu odrobaczania należy oczyścić środowisko, w ktĂłrym przebywają (np. Legowiska i ich otoczenie), a zwłaszcza usunąć pozostawione odchody.
Pchły są żywicielami pośrednimi jednego z powszechnie występujących tasiemcĂłw, Dypilidium caninum. Inwazja tasiemcĂłw będzie nawracała, jeśli nie zostanie przeprowadzone zwalczanie żywicieli pośrednich.
Na skutek częstego, powtarzanego używania preparatĂłw z jakiejkolwiek grupy środkĂłw przeciwrobaczych może dojść do wykształcenia się oporności pasożytĂłw na środki należące do danej grupy.
W razie podejrzenia braku wydajności należy przeprowadzić optymalne badania laboratoryjne (test redukcji liczby jaj w kale) lub wykorzystać środek przeciwpasożytniczy o innym mechanizmie działania.
Bezpieczeństwo artykułu leczniczego weterynaryjnego wykorzystywanego u kotek w pierwszych dwĂłch trymestrach ciąży nie zostało określone w związku z tym nie należy stosować
artykułu u kotek będących w tym okresie ciąży.
Po podaniu 5-krotnej dawki artykułu u kotĂłw nie wystąpiły żadne objawy przedawkowania. Objawy przedawkowania w postaci wymiotĂłw pojawiają się dopiero po przekroczeniu dawki 5-krotnej.
Specjalne środki ostrożności dla osĂłb podających produkt leczniczy weterynaryjny zwierzętom:
Z uwagi na względy higieniczne, po podaniu psu tabletek należy umyć ręce.
w przypadku przypadkowego połknięcia, szczegĂłlnie w sytuacji dzieci, należy zwrĂłcić się o poradę medyczną ukazując lekarzowi ulotkę informacyjną albo etykietę.
Pasożyty wewnętrzne psĂłw i kotĂłw mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ich właścicieli. Pamiętając, że formy inwazyjne zdolne do zarażenia ludzi znajdują się w odchodach zawsze po odrobaczaniu należy starannie oczyścić z nich miejsce bytowania zwierzęcia (przez np. Zakopanie lub wrzucenie do specjalnego pojemnika na tego typu odpady).


Zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt ten znajduje się na liście OTC i jego zakup jest realny wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego albo zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.