Menu

Eurowet Wyzium Wspomaganie Wzroku Pies Kot 2 x 20 Tabletek

Cechy produktu

  • Producent EUROWET 

Opis

dane: WYZIUM® zawiera taurynę, która wspomaga produktywne funkcjonowanie soczewki i siatkówki oka. Wyciąg z kurkumy (Phytosome®) broni narząd wzroku przez działanie przeciwzapalne. Karotenoidy (luteina i zeaksantyna) wpływają na utrzymanie i udoskonalenie zdolności widzenia. Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD B Extramel®) uaktywnia naturalne procesy broniące narząd wzroku. Witamina E i C i oligo-elemeny (cynk, selen i chrom) upraszczają procesy metaboliczne zachodzące w oku.

Tauryna - znajduje się w znacznych ilościach w soczewce i siatkówce oka. Broni wzrok przed destrukcyjnym działaniem promieni ultrafioletowych.

Karotenoidy (luteina i zeaksantyna) - należą do naturalnych przeciwutleniaczy. Są obecne w dużych ilościach w siatkówce i soczewce oka. Absorbują światło niebieskie, które jest najbardziej zgubne dla wzroku. Luteina ułatwia zdolność widzenia.

Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD B Extramel®) - wspomaga naturalne procesy spowalniające wytwarzanie wolnych rodników. Aktywuje substancje, które wstrzymują lub spowalniają procesy utleniania.

Wyciąg z kurkumy (Phytosome®) - mieści polifenol, który chroni narząd wzroku poprzez wielokierunkowe działanie przeciwzapalne. Redukuje wytwarzanie wolnych rodników za pomocą reakcji antyoksydacyjnych.

Witamina C - broni komórki przed działaniem destrukcyjnych towarów przemiany materii. Bierze udział w syntezie hormonów.

Witamina E - bierze udział w metabolizmie nienasyconych kwasów tłuszczowych uniemożliwiając tworzeniu się wolnych rodników.

Cynk - uczestniczy w przemianach witaminy A w barwnik pochłaniający światło.

Selen - jest niezbędny dla korzystnej dynamiczności enzymatycznej przy eliminacji toksycznych artykułów powstających w organizmie.

Chrom - usprawnia procesy metaboliczne zachodzące w narządzie wzroku.

informacje dodatkowe: Narząd wzroku szybko ulega procesowi starzenia się ze względu na przedłużoną ekspozycję na światło, jego intensywność, wielkie zapotrzebowanie na tlen oraz na dynamiczną produkcję wolnych rodników. Soczewka i siatkówka są bardzo podatne na stres oksydacyjny czyli brak zdolności do szybkiego usuwania substancji toksycznych (nadtlenków i wolnych rodników), powstałych w wyniku metabolizmu. Stres oksydacyjny sprawia w soczewce niechciane zmiany w składzie i strukturze białek, z których są zbudowane jego włókna, powodując ich zmętnienie. Reakcje utleniania kwasów tłuszczowych obecnych w błonach komórkowych komórek siatkówki powodują ich przedwczesne zmiany. Soczewka i siatkówka mają obszerne naturalne zdolności uniemożliwiania niepożądanym procesom utleniania poprzez co, przedłużają czas ich dobrego funkcjonowania. Lecz z wiekiem następuje obniżenie w nich zawartości związków hamujących procesy starzenia. WYZIUM® mieści taurynę, która wspomaga sprawne funkcjonowanie soczewki i siatkówki oka. Wyciąg z kurkumy broni narząd wzroku poprzez działanie przeciwzapalne. Karotenoidy (luteina i zeaksantyna) wpływają na utrzymanie i ulepszenie zdolności widzenia. Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD B Extramel®) uaktywnia naturalne procesy chroniące narząd wzroku. Witamina E i C oraz oligo-elemeny (cynk, selen i chrom) usprawniają procesy metaboliczne zachodzące w oku.

użytkowanie:

Działanie:

U psów i kotów starszych:

• broni narząd wzroku

• Opóźnia zmętnienie soczewki

• Utrzymuje produktywne funkcjonowanie siatkówki

Opakowanie: 40 tabletek

Uwaga: Niska zawartość fosforu, potasu i sodu zezwala na używanie preparatu u zwierząt z niewydolnością serca albo nerek.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.