Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 10 93 8952

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
atrybuty
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 14,0
  • średnica zewnętrzna [mm]: 116,0
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,815
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który zwykle instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się niewiele znaczące konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytworzone z różnych tworzyw, typowo jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą niepodatność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność dużej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet bardzo ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt sporym wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi przede wszystkim w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, komponent ten absorbuje energię wytworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć też o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i mało trudne części wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory obniżają ryzyko korozji oraz bronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z składników eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań i wibracji tworzonych poprzez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator korzystnie spełniał swoją funkcję, też poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być skuteczna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Marka jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszystkich niemieckich i innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezusterkowe, trwałe i starannie produkowane produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy rozmaitych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania szkodliwe oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy pomiędzy innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych we wnętrzu pokrywy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytworzonych w Ennepetal, ale odnoszą się w dodatku do komponentów wytwarzanych poprzez dokładnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.