Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 20 79 0045

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, mistrzowski personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
parametry
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Tylna oś po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,38
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który w głównej mierze instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się minimalne konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytworzone z zróżnicowanych tworzyw, z reguły jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą oporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten posiada zdolność dużej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet niezwykle ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt pokaźnym wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi przede wszystkim w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, składnik ten absorbuje energię wyprodukowaną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć też o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niewiele trudne komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. W dodatku, gumowe osłonki na amortyzatory zniżają ryzyko korozji oraz chronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z komponentów eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji produkowanych przez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. By amortyzator prawidłowo spełniał swoją funkcję, ponadto poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszystkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat klienci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu niezawodne, trwałe i skrupulatnie stworzone produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy najróżniejszych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia artykułu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania krzywdzące oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz pokrywy produktu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów tworzonych w Ennepetal, ale odnoszą się także do komponentów stworzonych przez precyzyjnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.