Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 20 93 6779

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
właściwości
  • Grubość [mm]: 37,0
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 10,0
  • średnica zewnętrzna [mm]: 49,5
  • Materiał: Metal, PU (poliuretan)
  • Powierzchnia: ocynkowany
  • Strona zabudowy: Oś tylna dół, Tylna oś po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,05
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który najczęściej instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się niewiele znaczące konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być produkowane z różnych materiałów, typowo jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten posiada zdolność obszernej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet bardzo ważne. Gumowe odboje o niemało gorzej wypełniają swoje zadania, dodatkowo szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt obszernym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi głównie podczas jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, uniemożliwiając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, składnik ten absorbuje energię wytworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć ponadto o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niedużo niełatwe elementy wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Dodatkowo, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji i chronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań oraz wibracji produkowanych poprzez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator należycie spełniał swoją funkcję, jeszcze poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszelkich niemieckich, a także innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezawaryjne, trwałe i dokładnie wytwarzane produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to realne dzięki współpracy przeróżnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania zgubne i niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na precyzyjne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku pokrywy artykułu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wyprodukowanych w Ennepetal, ale odnoszą się na dodatek do elementów wykonanych poprzez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.