Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 30 92 6460

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
właściwości
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 1,16
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który na ogół instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się niewielkie konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być tworzone z różnorodnych tworzyw, typowo jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zagwarantuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten posiada zdolność obszernej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet wyjątkowo ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt obszernym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi zwykle w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, uniemożliwiając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Dodatkowo, składnik ten absorbuje energię tworzoną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć w dodatku o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i mało skomplikowane części wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Dodatkowo, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz bronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji wytworzonych przez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator poprawnie spełniał swoją funkcję, ponadto poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być produktywna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Producent jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu niezawodne, trwałe i skrupulatnie wykonane produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to realne dzięki współpracy różnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania destrukcyjne oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz pokrywy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów tworzonych w Ennepetal, lecz odnoszą się także do elementów produkowanych przez starannie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika i części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.