Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 30 93 1984

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
cechy
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: góra, Tylna oś po obydwu stronach
  • wariant łożyskowania: Łożysko gumowo-metalowe
  • Ciężar [kg]: 0,41
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który przede wszystkim instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się nieznaczne konstrukcje o zaokrąglonym profilu, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytwarzane z różnorodnych tworzyw, najczęściej jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą oporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność wielkiej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet stanowczo ważne. Gumowe odboje o mnóstwo gorzej wypełniają swoje zadania, w dodatku szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie wiąże się ze zbyt sporym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi zwykle w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, element ten absorbuje energię wytworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niedużo nieprzystępne komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. Dodatkowo, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji produkowanych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator korzystnie spełniał swoją funkcję, także poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być produktywna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wyszukacie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Producent jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszelkich niemieckich, a także innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezusterkowe, trwałe i precyzyjnie wyprodukowane produkty. SWAG to silna firma, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to realne dzięki współpracy zróżnicowanych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie zaopatrzone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania zgubne i niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku obudowy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wykonanych w Ennepetal, ale odnoszą się też do części stworzonych przez precyzyjnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się komponenty układu hamulcowego i napędowego, części zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.