Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 30 93 3391

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
cechy
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,815
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który w głównej mierze instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się niepokaźne konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytwarzane z przeróżnych tworzyw, najczęściej jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność obfitej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet istotnie ważne. Gumowe odboje o sporo gorzej wypełniają swoje zadania, dodatkowo szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie wiąże się ze zbyt obfitym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi zwykle w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, komponent ten absorbuje energię wyprodukowaną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć w dodatku o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i mało trudne części wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz chronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań oraz wibracji wyprodukowanych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator poprawnie spełniał swoją funkcję, dodatkowo poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być efektywna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu niezawodne, trwałe i starannie tworzone produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy różnorodnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie zaopatrzone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania zgubne i niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które zezwala na skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz obudowy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytwarzanych w Ennepetal, lecz odnoszą się jeszcze do części wytworzonych przez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.