Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 40 92 8115

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
właściwości
  • Grubość [mm]: 49,0
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 15,0
  • średnica zewnętrzna [mm]: 120,0
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,780
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który na ogół instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie niezbędne odboje. Odbojami nazywa się nieznaczne konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wykonane z zróżnicowanych tworzyw, głównie jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność znacznej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet wyjątkowo ważne. Gumowe odboje o sporo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie zespaja się ze zbyt pokaźnym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi głównie w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Dodatkowo, składnik ten absorbuje energię stworzoną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć na dodatek o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niewiele skomplikowane części wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. Na dodatek, gumowe osłonki na amortyzatory obniżają ryzyko korozji oraz chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z komponentów eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań i wibracji wytwarzanych poprzez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator należycie spełniał swoją funkcję, także poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być efektywna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu bezawaryjne, trwałe i dokładnie produkowane produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów znamionujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy różnorodnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania szkodliwe oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy pomiędzy innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz obudowy produktu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wyprodukowanych w Ennepetal, lecz odnoszą się w dodatku do części wytwarzanych przez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.